Reklama
Reklama

Już niemal 12 tys. osób w Wielkopolsce na kwarantannie. Policjanci kontrolują, ale też pomagają i kupują termometry

fot. KPP Środa Wielkopolska

Do tej pory kwarantanną w Wielkopolsce objętych jest 11782 osób.

Urząd wojewódzki podał dane na dzień 2 kwietnia odnośnie zachorowań z powodu koronawirusa w Wielkopolsce. Na terenie województwa wielkopolskiego z powodu podejrzenia koronawirusem objęte nadzorem epidemiologicznym są aktualnie 6994 osoby hospitalizowanych jest ogółem 109 osób a 11782 osoby poddane zostały izolacji lub kwarantannie - informuje Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Osoby objęte kwarantanną sprawdzane są przez policjantów. Funkcjonariusze wspierając służby sanitarne przynajmniej raz na dobę kontrolują, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny. Policjanci służą też pomocą. Uważam, że taka osoba powinna czuć we mnie wsparcie, a nie tylko kogoś kto przyjeżdża ją skontrolować. Większość z osób dobrze radzi sobie z izolacją. Rozumieją konieczność takiego nakazu - wskazuje policjant, ale czasem ktoś ma gorszy dzień lub ma dość i wtedy staram się go wspierać dobrym słowem. Czasem są pod moim adresem kierowane prośby, by z uwagi na izolację coś dla tych osób załatwić, czy kupić. Kilka razy na przykład mieszkańcy będący w izolacji, prosili mnie żebym im kupił termometry. Wiem jakie to i dla nich ważne, by mieć kontrolę nad ewentualnym rozwojem choroby, dlatego nie było problemu bym zrobił dla nich zakupy w aptece - informuje st. sierż. Roman Stolarek, dzielnicowy ze Środy Wielkopolskiej.

Policjanci podkreślają też, że o osoby w kwarantannie bardzo dba nie tylko rodzina ale i sąsiedzi. To ważne, by się wspierać w takim trudnym dla wszystkich czasie. Musimy po prostu uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości. Izolacja to jedyna skuteczna broń w walce z koronawirusem. Zostańmy w domy - Chrońmy życie swoje i bliskich - mówi asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy policji w Środzie Wielkopolskiej.

Przy okazji przypominamy, że wszelkie pytania oraz wątpliwości dotyczące kwarantanny nałożonej po przekroczeniu granicy można kierować na adres: [email protected].uw.gov.pl lub telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 pod nr tel. 61 854 15 42 lub 61 854 19 17.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.76 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro