Reklama

Już niemal 12 tys. osób w Wielkopolsce na kwarantannie. Policjanci kontrolują, ale też pomagają i kupują termometry

fot. KPP Środa Wielkopolska
fot. KPP Środa Wielkopolska

Do tej pory kwarantanną w Wielkopolsce objętych jest 11782 osób.

Urząd wojewódzki podał dane na dzień 2 kwietnia odnośnie zachorowań z powodu koronawirusa w Wielkopolsce. Na terenie województwa wielkopolskiego z powodu podejrzenia koronawirusem objęte nadzorem epidemiologicznym są aktualnie 6994 osoby hospitalizowanych jest ogółem 109 osób a 11782 osoby poddane zostały izolacji lub kwarantannie - informuje Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Osoby objęte kwarantanną sprawdzane są przez policjantów. Funkcjonariusze wspierając służby sanitarne przynajmniej raz na dobę kontrolują, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny. Policjanci służą też pomocą. Uważam, że taka osoba powinna czuć we mnie wsparcie, a nie tylko kogoś kto przyjeżdża ją skontrolować. Większość z osób dobrze radzi sobie z izolacją. Rozumieją konieczność takiego nakazu - wskazuje policjant, ale czasem ktoś ma gorszy dzień lub ma dość i wtedy staram się go wspierać dobrym słowem. Czasem są pod moim adresem kierowane prośby, by z uwagi na izolację coś dla tych osób załatwić, czy kupić. Kilka razy na przykład mieszkańcy będący w izolacji, prosili mnie żebym im kupił termometry. Wiem jakie to i dla nich ważne, by mieć kontrolę nad ewentualnym rozwojem choroby, dlatego nie było problemu bym zrobił dla nich zakupy w aptece - informuje st. sierż. Roman Stolarek, dzielnicowy ze Środy Wielkopolskiej.

Policjanci podkreślają też, że o osoby w kwarantannie bardzo dba nie tylko rodzina ale i sąsiedzi. To ważne, by się wspierać w takim trudnym dla wszystkich czasie. Musimy po prostu uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości. Izolacja to jedyna skuteczna broń w walce z koronawirusem. Zostańmy w domy - Chrońmy życie swoje i bliskich - mówi asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy policji w Środzie Wielkopolskiej.

Przy okazji przypominamy, że wszelkie pytania oraz wątpliwości dotyczące kwarantanny nałożonej po przekroczeniu granicy można kierować na adres: [email protected] lub telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 pod nr tel. 61 854 15 42 lub 61 854 19 17.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
9.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro