Reklama

Nowy dom dla żyraf i nosorożców zyskuje dach!

fot. PIM
fot. PIM

W Nowym ZOO sporo się dzieje.

Choć nie możemy obecnie odwiedzać ogrodu zoologicznego, nie oznacza to, że nic się w nim nie dzieje. Powstający obecnie pawilon dla żyraf i nosorożców właśnie zyskuje dach. - Powstały już m.in. ściany, stropy i klatka schodowa. Obecnie trwają prace związane z podtynkową instalacją elektryczną oraz montowana jest konstrukcja dachu. Po wykonaniu konstrukcji będzie można przystąpić do zadaszenia obiektu - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Pawilon ma mieć dwie kondygnacje. Znajdą się w nim nie tylko miejsca dla zwierząt, ale też pomieszczenie dydaktyczne, zaplecza socjalne, magazynowe i techniczne. - Zwiedzający będą mieli do dyspozycji parter z pomieszczeniami sanitarnymi, które będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Na tej kondygnacji pojawią się także informacyjne tablice multimedialne. Na pierwszym piętrze do dyspozycji gości będzie natomiast antresola oraz sala projekcyjna.

Cały pawilon wraz z wybiegiem będzie mieć 18 000 metrów kwadratowych. - Od strony południowej ograniczony będzie stawami i strumieniem Kaczeniec, a od północy drogą wewnętrzną. Najbliżej położonymi obiektami, oddalonymi o ok. 50 m od miejsca prowadzonej inwestycji, są budynki słoniarni - kończą PIM.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
73.71 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro