Reklama
Reklama

Amazon daje milion euro na walkę z koronawirusem, ale nie zamyka magazynów

Zamazane zdjęcie z kantyny na terenie Amazona w Sadach z połowy marca | fot. czytelnik
Zamazane zdjęcie z kantyny na terenie Amazona w Sadach z połowy marca | fot. czytelnik

Amazon przekaże Polsce milion euro.

- W związku z ogłoszonym stanem pandemii koronawirusa i rosnącym zapotrzebowaniem na środki medyczne oraz niezbędne produkty, Amazon przekaże 1 milion euro na pomoc organizacjom wspierającym walkę z COVID-19 w Polsce. Środki otrzymają Polski Czerwony Krzyż, Fundacja TVN Nie Jesteś Sam, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz wybrane organizacje działające w skali lokalnej. Darowizna Amazon umożliwi sfinansowanie wyposażenia szpitali, w tym m.in. zakup testów, odzieży ochronnej i specjalistycznego sprzętu. Przekazanie środków finansowych jest jednym z wielu działań podejmowanych przez Amazon, które mają na celu wspieranie pracowników, klientów i społeczności lokalnych - informuje Biuro Prasowe Amazon.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Tymczasem do naszej redakcji wciąż docierają sygnały od pracowników podpoznańskiego magazynu Amazon o lekceważącym podejściu firmy do bezpieczeństwa pracowników. Związki zawodowe od połowy marca apelują o zamknięcie polskich magazynów firmy, ale dotąd to nie nastąpiło. Amazon wciąż podkreśla, że "jest odpowiedzialną firmą i ściśle przestrzega wytycznych rządowych i władz sanitarnych, wdrażając odpowiednie procedury we wszystkich centrach logistycznych".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
52.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro