Reklama

Trwa sesja Rady Miasta w Sali Ziemi: radni dziękują pracownikom służby zdrowia

fot. UMP
fot. UMP

Wtorkowa sesja odbywa się w nietypowej lokalizacji.

Sesja rozpoczęła się o 9.00, a udział bierze w niej 24 radnych. Obrady rozpoczęto od podziękowania wszystkim pracownikom służby zdrowia i wolontariuszom. - Walka z koronawirusem to jest walka bardzo trudna, wymagająca wielu wyrzeczeń. Bardzo serdecznie dziękujemy - mówił Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta.

Radni siedzą w Sali Ziemi przy stolikach "przypominających czasy matury", jak zauważył Ganowicz. Po podziękowaniach radna PiS Klaudia Strzelecka zgłosiła stanowiska, nad którymi chciała dyskutować z radnymi. Dotyczyły m.in. kwestii przekazania pieniędzy szpitalom walczącym z koronawirusem czy umorzenia czynszów przedsiębiorcom. - Nie ma się nad czym zastanawiać - wyjaśniała. Ale radni odrzucili większością głosów propozycje radnej PiS, a tym samym nie wpisano ich do porządku obrad.

Radni na sesji będą dziś głosować m.in. nad projektem zakładającym opóźnienie o 2 miesiące wprowadzenia podwyżek w Strefie Płatnego Parkowania. Pierwotnie ceny miały się zmienić 1 kwietnia, ale przez pandemię mają wejść w życie dopiero od czerwca.

  • Aktualizacja
    wtorek, 31.03.2020 r., godz. 10.51
    Aktualizacja
    wtorek, 31.03.2020 r., godz. 10.51
    Radni zdecydowali o przesunięciu terminu wprowadzenia podwyżek opłat za Strefę Płatnego Parkowania. Nowe opłaty wejdą w życie 1 czerwca 2020 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro