Reklama

Trwa sesja Rady Miasta w Sali Ziemi: radni dziękują pracownikom służby zdrowia

fot. UMP
fot. UMP

Wtorkowa sesja odbywa się w nietypowej lokalizacji.

Sesja rozpoczęła się o 9.00, a udział bierze w niej 24 radnych. Obrady rozpoczęto od podziękowania wszystkim pracownikom służby zdrowia i wolontariuszom. - Walka z koronawirusem to jest walka bardzo trudna, wymagająca wielu wyrzeczeń. Bardzo serdecznie dziękujemy - mówił Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Radni siedzą w Sali Ziemi przy stolikach "przypominających czasy matury", jak zauważył Ganowicz. Po podziękowaniach radna PiS Klaudia Strzelecka zgłosiła stanowiska, nad którymi chciała dyskutować z radnymi. Dotyczyły m.in. kwestii przekazania pieniędzy szpitalom walczącym z koronawirusem czy umorzenia czynszów przedsiębiorcom. - Nie ma się nad czym zastanawiać - wyjaśniała. Ale radni odrzucili większością głosów propozycje radnej PiS, a tym samym nie wpisano ich do porządku obrad.

Radni na sesji będą dziś głosować m.in. nad projektem zakładającym opóźnienie o 2 miesiące wprowadzenia podwyżek w Strefie Płatnego Parkowania. Pierwotnie ceny miały się zmienić 1 kwietnia, ale przez pandemię mają wejść w życie dopiero od czerwca.

  • Aktualizacja
    wtorek, 31.03.2020 r., godz. 10.51
    Aktualizacja
    wtorek, 31.03.2020 r., godz. 10.51
    Radni zdecydowali o przesunięciu terminu wprowadzenia podwyżek opłat za Strefę Płatnego Parkowania. Nowe opłaty wejdą w życie 1 czerwca 2020 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro