Reklama
Reklama

We wtorek sesja Rady Miasta. Przez koronawirusa odbędzie się w Sali Ziemi

fot. MTP

Lokalizację zmieniono, by radni nie musieli siedzieć blisko siebie.

Tradycyjnie poznańscy radni spotykają się na sesjach w Urzędzie Miasta. Wtorkowa sesja będzie pod tym względem wyjątkowa. Ze względu na epidemię korona wirusa zdecydowano o przeniesieniu obrad do innej lokalizacji. Miejscy radni spotkają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich - w Sali Ziemi.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Sesja nie tylko odbędzie się w wyjątkowej lokalizacji, ale też będzie wyjątkowo krótka. Radni będą dyskutować nad zaledwie kilkoma punktami. Jeden z nich to opóźnienie o 2 miesiące wprowadzenia podwyżek w Strefie Płatnego Parkowania. Pierwotnie ceny miały się zmienić 1 kwietnia, ale przez pandemię mają wejść w życie dopiero od czerwca.

Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz zaapelował do wszystkich zainteresowanych udziałem w sesji, by pojawili się na sali tylko, jeśli ich obecność jest konieczna. - Sesja będzie transmitowana w internecie, dlatego zachęcam wszystkich, których obecność nie jest konieczna, do skorzystania z tej formy uczestnictwa - wyjaśnił.

Radni otrzymają przed sesją maseczki i rękawiczki. Mają być rozsadzeni tak, by odstępy między nimi wynosiły nawet kilka metrów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
24.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro