Reklama

We wtorek sesja Rady Miasta. Przez koronawirusa odbędzie się w Sali Ziemi

fot. MTP
fot. MTP

Lokalizację zmieniono, by radni nie musieli siedzieć blisko siebie.

Tradycyjnie poznańscy radni spotykają się na sesjach w Urzędzie Miasta. Wtorkowa sesja będzie pod tym względem wyjątkowa. Ze względu na epidemię korona wirusa zdecydowano o przeniesieniu obrad do innej lokalizacji. Miejscy radni spotkają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich - w Sali Ziemi.

Sesja nie tylko odbędzie się w wyjątkowej lokalizacji, ale też będzie wyjątkowo krótka. Radni będą dyskutować nad zaledwie kilkoma punktami. Jeden z nich to opóźnienie o 2 miesiące wprowadzenia podwyżek w Strefie Płatnego Parkowania. Pierwotnie ceny miały się zmienić 1 kwietnia, ale przez pandemię mają wejść w życie dopiero od czerwca.

Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz zaapelował do wszystkich zainteresowanych udziałem w sesji, by pojawili się na sali tylko, jeśli ich obecność jest konieczna. - Sesja będzie transmitowana w internecie, dlatego zachęcam wszystkich, których obecność nie jest konieczna, do skorzystania z tej formy uczestnictwa - wyjaśnił.

Radni otrzymają przed sesją maseczki i rękawiczki. Mają być rozsadzeni tak, by odstępy między nimi wynosiły nawet kilka metrów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
16℃
Poziom opadów:
11.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro