Reklama
Reklama

Przed nami weekend z kuszącą pogodą. Pamiętaj, by zostać w domu!

Wiosna w Lednogórze | fot. biedrona

Policjanci, spoglądając na prognozę pogody już teraz apelują, by mimo kuszącej pogody weekend spędzić w domu.

Przed nami weekend z prawdziwie marcową pogodą. W sobotę termometry będą pokazywać nawet 16 stopni Celsjusza, a do tego na niebie królować będzie słońce. W niedzielę natomiast temperatura spadnie do zaledwie 4 stopni i pojawić się mogą opady śniegu.

- Zapowiada się słoneczny weekend. Sprzyjać to może pokusie wychodzenia masowo z domów. Rzekomo ustronne, wybrane przez nas miejsce, może okazać się także ulubionym miejscem wielu innych osób. Przestrzegania obowiązujących obostrzeń będą pilnować patrolujący miasta i wsie policjanci - zapowiadają funkcjonariusze. - Osoby, które ewidentnie będą wykazywać rażące lekceważenie prawa i zagrożenia, muszą liczyć się z konsekwencjami i ukaraniem grzywną - dodają.

Z podobnym apelem do poznaniaków zwrócił się w piątek Jacek Jaśkowiak. - Proszę się za bardzo nie forsować, ale każdy z nas potrzebuje dla równowagi psychicznej czegoś innego. Dla jednego będzie to książka, inni chcą obejrzeć film, a inni są uzależnieni od sportu i muszą skorzystać z aktywności fizycznej. Ja również w weekend spędzę trochę czasu na aktywności fizycznej - mówił. Zauważył jednak, że przy wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek.

Przyłączamy się do apelu policjantów - najlepiej zostańmy w domu po to, by za kilka tygodni móc bez ograniczeń korzystać z uroków wiosny i lata.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro