Reklama
Reklama

Koronawirus w Wielkopolskim Centrum Onkologii: zamknięto jeden z oddziałów, personel i pacjentki na kwarantannie!

fot. Google Street View

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u pracownicy personelu administracyjnego.

O sprawie od czwartku informują nas czytelnicy. - Dostałem informację od osoby leżącej w szpitalu onkologicznym na Garbarach, że mają przypadek koronawirusa - napisał do nas czytelnik. - Pacjenci są wypisywani do domu w związku z wykryciem koronawirusa. Zamiast kwarantanny w szpitalu, mają siedzieć w domach - dodaje. W tej samej sprawie odezwał się widz WTK. - Wielkopolskie Centrum Onkologii od piątku zamknięte przez wykrycie koronawirusa. Lekarze na kwarantannie. W najgorszej sytuacji są teraz pacjenci onkologiczni, gdyż oni są niczemu winni, a przecież ktoś musi ich leczyć - pisze.

Cyryla Staszewska z poznańskiego sanepidu mówi w rozmowie z epoznan.pl, że w czwartek potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednej z osób z personelu administracyjnego szpitala. - W związku z tym zamknięto jeden z oddziałów przeznaczonych dla kobiet i równocześnie wstrzymano przyjmowanie nowych pacjentek - tłumaczy Staszewska. - Od niedzieli część pacjentek z tego oddziału wypisywana była do domów. Odbywają kwarantannę w domu. Kwarantannę musi też odbyć część personelu medycznego - dodaje. Chodzi o Oddział Chirurgii Onkologicznej Chorób Piersi.

Sanepid prowadzi obecnie wywiad epidemiologiczny. Możliwe, że w związku z wykryciem koronawirusa u jednego z pracowników szpitala, zapadać będą kolejne decyzje sanepidu w tej sprawie.

  • Aktualizacja
    piątek, 27.03.2020 r., godz. 16.19
    Aktualizacja
    piątek, 27.03.2020 r., godz. 16.19
    "W dniu 26.03.2020 potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2-19 u jednego z pracowników Oddziału Chirurgii Onkologicznej Chorób Piersi w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Przed stwierdzeniem zakażenia nie miał objawów uznawanych za typowe w zakażeniu koronawirusem, czyli kaszlu, gorączki, duszności. W związku z tym, po konsultacji z Sanepidem wdrożono adekwatne do sytuacji procedury bezpieczeństwa, mające na celu zabezpieczenie pacjentów i pozostały personel. Pobrano próbki do badań na obecność wirusa SARS-CoV-2-19 zarówno u pacjentów, jak i personelu oddziału. Do tej pory uzyskane wyniki są ujemne (brak zakażenia). Reszta badań jest w trakcie realizacji. (...) Sytuacja została błyskawicznie opanowana, a podjęte kroki są monitorowane i dostosowywane do bieżących potrzeb zgodnie z wytycznymi Sanepidu. Działalność Wielkopolskiego Centrum Onkologii (chirurgia, radioterapia i chemioterapia) w pozostałych oddziałach, zakładach i poradniach i na bloku operacyjnym jest kontynuowana. Spodziewamy się, że za kilka dni Oddział Chirurgii Onkologicznej Chorób Piersi wznowi działalność." napisałprof. Andrzej Roszak, rzecznik WCO w przesłanym do nas komunikacie.
Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
19.87 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro