Reklama
Reklama

Złamali zakaz i spotkali się na piwie. Czterech mężczyzn ukaranych mandatem

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Mężczyźni nie zastosowali się do wprowadzonych 24 marca 2020 roku obostrzeń dotyczących poruszania i gromadzenia się osób.

W środę, 25 marca 2020 roku około godziny 20:00 dyżurny KPP w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Palaty ma stać pojazd, w którym grupka osób ma spożywać alkohol.

Patrol podejmujący interwencję potwierdził, że w unieruchomionym pojeździe znajduje się czterech mężczyzn. Panowie spotkali się tam wyłącznie w celach towarzyskich. Funkcjonariusze nie widzieli podstaw do ulgowego potraktowania mężczyzn. Ich nieodpowiedzialna imprezka nie tylko łamie wprowadzone zaostrzenia przepisów, ale też podnosi ryzyko epidemiologiczne. Cała czwórka została ukarana mandatami w wysokości 100 złotych każdy - relacjonuje sierż. sztab. Adam Juszczak, oficer prasowy policji w Ostrzeszowie.

Przypominamy o treści Zarządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 roku. Wprowadza się całkowity zakaz gromadzenia się osób - nie licząc członków najbliższej rodziny. Respektujmy nowe przepisy dla dobra całego społeczeństwa i, co najważniejsze, nas samych - dodaje.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
19.87 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro