Reklama
Reklama

Koronawirus w Wielkopolsce: niemal 7,5 tys. osób poddanych kwarantannie

fot. GIS

Urząd wojewódzki podał aktualne dane odnośnie zachorowań z powodu koronawirusa w Wielkopolsce.

Na terenie województwa wielkopolskiego w dniu 26.03.2020 r. z powodu podejrzenia COVID-19 5159 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym, 81 osób jest hospitalizowanych, a 7445 osób poddanych zostało kwarantannie - poinformował Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Po raz kolejny przypominamy, że każdy pacjent objęty kwarantanną domową musi być odpowiedzialny i nie narażać innych na ryzyko. Sprawdzają to policjanci. Funkcjonariusze wspierając służby sanitarne przynajmniej raz na dobę kontrolują, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. I choć większość osób do zaleceń się stosuje niemal każdego dnia informujemy też o przypadkach niestosowania się do zaleceń Sanepidu.

Funkcjonariusze, którzy będą sprawdzali miejsce pobytu osób przebywających w kwarantannie domowej nie będą mieli z nimi bezpośredniego kontaktu, nie będą wchodzić do domu czy mieszkań. Zawsze będą to umundurowani policjanci, którzy wcześniej w miarę możliwości w pierwszej kolejności będą kontaktowali się telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu - by potwierdzić, że dana osoba jest w domu i zapytać czy potrzebują pomocy lub wsparcia - przekazują policjanci.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
35.59 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro