Reklama
Reklama

Po raz pierwszy od 30 lat Fundacja Barka nie zorganizuje świątecznego śniadania dla ubogich

fot. archiwum

Z powodu epidemii koronawirusa i zakazu zgromadzeń nie ma możliwości legalnego zorganizowania przedsięwzięcia, ale to nie jedyny problem.

Jak już wcześniej informowaliśmy Fundacja Barka boryka się z dużymi problemami finansowymi. Obecnie Barka nie ma środków na utrzymanie 30-osobowej wspólnoty mieszkającej na terenie poznańskich Zawad - wszystko przez epidemię koronawirusa. Pisaliśmy o tym tutaj.

W związku z wprowadzonymi w kraju obostrzeniami dotyczącymi między innymi zakazu zgromadzeń nie będzie się też mogło odbyć tegoroczne świąteczne śniadanie.

Zawsze do tej pory finansowaliśmy zarówno śniadanie wielkanocne jak i wieczerzę wigilijną z wypracowanych przez nas środków, plus z darowizn spożywczych. W tym momencie my tych środków nie mamy, sami borykamy się z problemami finansowymi czym za prąd mielibyśmy zapłacić, za wywóz śmieci czy ścieków z szamba- mówi w rozmowie z WTK Maria Sadowska z Fundacji Barka. Po raz pierwszy od 30 lat jak Barka istnieje nie mamy możliwości zorganizowania takiego śniadania, jest to dla nas olbrzymim przeżyciem. My mamy na ten moment taki plan, że spotkamy się na śniadaniu wielkanocnym z członkami naszej wspólnoty, która tu mieszka, czyli z tą 30-stką, która tu jest na miejscu - dodaje.

Fundacja na ten moment jest w tak trudnej sytuacji, że nie jest w stanie przygotować też paczek dla potrzebujących. Wiemy, że są banki żywności, jest Caritas - organizacje które mają zarówno środki finansowe na to jak i produkty, więc wierzymy i ufamy, że te osoby nie pozostaną pozostawione same sobie i że zorganizują chociaż paczki dla tych osób - kończy Maria Sadowska.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
41.91 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro