Reklama
Reklama

"Ładunki wybuchowe w szpitalach miały eksplodować o 14:00, 15:00 i 16:00". Sprawca fałszywych alarmów z zarzutami

fot. KMP Kalisz

Mężczyźnie grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności.

W środę 36-latek dla żartu przesłał informację o podłożeniu bomby w szpitalach w Kaliszu, Ostrowie Wlkp oraz Miliczu - pisaliśmy o tym tutaj. Po sprawdzeniu budynków przez policjantów okazało się, że alarmy były fałszywe. Okazało się, że sprawcą jest ta sama osoba - 37-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, a następnie przekazany funkcjonariuszom z Kalisza, którzy pod nadzorem prokuratury będą prowadzić postępowanie w tej sprawie - informuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy policji w Kaliszu.

Jak ustalił prokurator z treści przesłanych przez mężczyznę wiadomości wynikało, że ładunki wybuchowe miały eksplodować o 14.00 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu, o godzinie 15.00 w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim oraz o godzinie 18.00 w Milickim Centrum Medycznym w Miliczu, co skutkowało skierowaniem do placówek jednostek policji, które celem weryfikacji zagrożenia musiały dokonać ich sprawdzenia pod kątem występowania ładunków wybuchowych - mówi w rozmowie z portalem wlkp24.info Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Mężczyzna nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Potwierdził, że zdaje sobie sprawę z sytuacji w jakiej postawił szpitale w okresie panującej pandemii.

Podkreślamy, że w każdym tego typu przypadku policjanci dołożą wszelkich starań, aby ustalić sprawcę fałszywego alarmu. Praca służb, powołanych do zapewnienia bezpieczeństwa oraz ratowania zdrowia życia ludzkiego jest odpowiedzialna i trudna. Sprawcy tego typu przestępstw, angażując przedstawicieli poszczególnych służb w fałszywe zgłoszenia, muszą mieć świadomość, że swoim lekkomyślnym zachowaniem narażają zdrowie i życie innych osób - dodaje asp. Jaworska-Wojnicz.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
42.62 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro