Reklama
Reklama

Jubileuszowy Jarocin Festiwal nie odbędzie się w tym roku przez koronawirusa

fot. Gazeta Jarocińska/YT/archiwum

Z uwagi na stan epidemii i ryzyko zarażenia koronawirusem, władze Gminy Jarocin podjęły decyzję o przełożeniu Jarocin Festiwal na przyszły rok.

To dla mnie bardzo trudna decyzja, mierzyłem się z nią już od jakiegoś czasu, ale dłużej nie można czekać. Musimy przede wszystkim zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników festiwalu, ale musimy też wstrzymać wszelkie działania, które finalnie mogłyby doprowadzić do zmarnowania środków, gdybyśmy nasz festiwal odwołali kilka dni przed imprezą. A trzeba pamiętać o tym, że Jarocin Festiwal prawie w 100% finansowany jest z budżetu naszego samorządu. Teraz te pieniądze bardziej potrzebne są na walkę z epidemią - uzasadnia decyzję burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

To bardzo trudna dla władz Jarocina decyzja tym bardziej, że właśnie w 2020 roku przypada jubileusz 50-lecia jarocińskich rytmów młodych. Jak informują samorządowcy, gmina nie odwołuje imprezy, tylko świętowanie jubileuszu przesuwa w czasie.

To ostatni moment, by przełożyć kontrakty i umowy na rok przyszły. Chcemy kontynuować organizację festiwalu razem z Darkiem Malejonkiem, z którym na ten rok mieliśmy już wszystko dopięte na "ostatni guzik". Chcemy współpracować z artystami, którzy nasz jubileuszowy festiwal mieli uświetnić w tym roku. I uświetnią go - tyle, że w roku przyszłym - mówi burmistrz Jarocina. Jarocin Festiwal to impreza, która prawie w 100% finansowana jest ze środków samorządowych. W sytuacji, która nas obecnie dotyka, naszym obowiązkiem jest, by środki samorządowe przede wszystkim zabezpieczyć na walkę z epidemią - dodaje.

Wszystkie osoby, które zakupiły karnet na Jarocin Festiwal 2020, otrzymają zwrot środków. Osoby te proszone są kontakt z bilaterią, która dokonała sprzedaży karnetu. Tam można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące zwrotu - informują jarocińscy urzędnicy.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
35.59 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro