Reklama
Reklama

Pływalnia jednak nie powstanie w Parku Kasprowicza! Jest nowa lokalizacja

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Miasto ogłosiło, że rozważa zmianę lokalizację dla planowanej nowej pływalni.

Pływalnia, zamiast w Parku Kasprowicza, miałaby stanąć w miejscu budynku byłego basenu Olimpia. Jest on przeznaczony do rozbiórki, ze względu na zły stan. Obok miałoby natomiast powstać planowane tu wcześniej Centrum Sztuk Walki.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Miasto zmieniło koncepcję, gdy okazało się, że budynek Olimpii jest w złym stanie i jego renowacja jest tym samym niemożliwa. - W tej sytuacji nieracjonalne byłoby, gdybyśmy uparcie trzymali się pierwotnej koncepcji - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Trzeba było poszukać innego rozwiązania. Takiego, które pozwoli maksymalnie wykorzystać ogromny potencjał tego miejsca. Jest dla mnie oczywiste, że nie można zrezygnować z pływalni, na którą czekają mieszkańcy Łazarza i Grunwaldu. Dlatego powstanie ona w miejscu, gdzie dziś stoi niedziałający basen - dodaje.

Obiekt zostanie zrównany z ziemią, a w jego miejscu powstanie nowa pływalnia. Od strony ulicy Reymonta, w sąsiedztwie przyszłej pływalni, ma natomiast stanąć Centrum Sztuk Walki. - Aktualnie funkcjonuje tam część rodzinnych ogrodów działkowych im. Władysława Reymonta. Zgodnie jednak z obowiązującym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego obszar ten docelowo nie jest przewidziany pod ogródki działkowe. Może za to na nim powstać zabudowa sportowo-rekreacyjna w otoczeniu zieleni. Dlatego w najbliższym czasie Miasto rozpocznie rozmowy z Polskim Związkiem Działkowców, dotyczące przeniesienia tej części ogródków do nowej lokalizacji - zapowiada Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania.

Koncepcja obiektów ma powstać do połowy tego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
91.33 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro