Reklama
Reklama

Pływalnia jednak nie powstanie w Parku Kasprowicza! Jest nowa lokalizacja

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Miasto ogłosiło, że rozważa zmianę lokalizację dla planowanej nowej pływalni.

Pływalnia, zamiast w Parku Kasprowicza, miałaby stanąć w miejscu budynku byłego basenu Olimpia. Jest on przeznaczony do rozbiórki, ze względu na zły stan. Obok miałoby natomiast powstać planowane tu wcześniej Centrum Sztuk Walki.

Miasto zmieniło koncepcję, gdy okazało się, że budynek Olimpii jest w złym stanie i jego renowacja jest tym samym niemożliwa. - W tej sytuacji nieracjonalne byłoby, gdybyśmy uparcie trzymali się pierwotnej koncepcji - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Trzeba było poszukać innego rozwiązania. Takiego, które pozwoli maksymalnie wykorzystać ogromny potencjał tego miejsca. Jest dla mnie oczywiste, że nie można zrezygnować z pływalni, na którą czekają mieszkańcy Łazarza i Grunwaldu. Dlatego powstanie ona w miejscu, gdzie dziś stoi niedziałający basen - dodaje.

Obiekt zostanie zrównany z ziemią, a w jego miejscu powstanie nowa pływalnia. Od strony ulicy Reymonta, w sąsiedztwie przyszłej pływalni, ma natomiast stanąć Centrum Sztuk Walki. - Aktualnie funkcjonuje tam część rodzinnych ogrodów działkowych im. Władysława Reymonta. Zgodnie jednak z obowiązującym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego obszar ten docelowo nie jest przewidziany pod ogródki działkowe. Może za to na nim powstać zabudowa sportowo-rekreacyjna w otoczeniu zieleni. Dlatego w najbliższym czasie Miasto rozpocznie rozmowy z Polskim Związkiem Działkowców, dotyczące przeniesienia tej części ogródków do nowej lokalizacji - zapowiada Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania.

Koncepcja obiektów ma powstać do połowy tego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro