Reklama
Reklama

Malta wspiera seniorów w czasie pandemii

Od czwartku, 26 marca w Galerii Malta działa dyżur telefoniczny, dzięki któremu osoby starsze, obawiające się opuszczać swój dom z powodu zakażenia koronawirusem, mogą otrzymać pomoc w zrobieniu zakupów. W akcję zaangażowani są harcerze, którzy wyręczą seniorów, kupując im wybrane artykuły spożywcze oraz leki i przywożąc pod drzwi. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa wśród galerii handlowych w Polsce. Malta współpracuje również z organizacją Caritas, a także przekaże materialne wsparcie dla jednoprofilowego Szpitala Zakaźnego im. J. Strusia w Poznaniu.

Koronawirus SARS-Cov-2, powodujący m.in. ostre zapalenie płuc, zagraża w szczególności osobom starszym, które w tym okresie powinny zostać w domu. Galeria Malta, współpracując z harcerzami z ZHP Poznań-Nowe Miasto oraz znajdującym się na terenie galerii sklepem Piotr i Paweł, postanowiła zorganizować akcję "Seniorze, zostań w domu!". Skorzystać z niej mogą osoby, które ukończyły 60 lat i mieszkają samotnie lub z osobą niepełnosprawną, przewlekle chorą czy niesamodzielną. Od poniedziałku do soboty w godz. 10:00-20:00 pod numerem telefonu +48 61 658 10 22 seniorzy oraz ich bliscy będą mogli zostawić numer kontaktowy lub listę zakupów. Harcerze, po telefonicznym zebraniu informacji, przyjadą najpierw po środki pieniężne, następnie zrobią zakupy w sklepie Piotr i Paweł z 10% zniżką (5% od sieci Piotr i Paweł, a 5% od Galerii Malta) po czym dostarczą kupione produkty do mieszkań wraz z resztą gotówki i paragonem.

"Obecna sytuacja wywołana pandemią koronawirusa jest wyjątkowo trudna dla wszystkich, najbardziej odczuwają ją jednak osoby narażone na zakażenie, czyli seniorzy. Harcerze od zawsze chętnie angażują się w pomoc potrzebującym. Dlatego z entuzjazmem przyjęliśmy propozycję Malty, by wspólnie wesprzeć osoby starsze w tym ciężkim dla nich okresie i pomóc przy codziennych zakupach." - powiedział pwd. Jakub Poźniak, Komendant Hufca ZHP Poznań-Nowe Miasto.

W trosce o bezpieczeństwo wolontariuszy w obecnej sytuacji, akcja Malty skierowana jest do mieszkańców dzielnic znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie galerii, czyli Chartowo, Główna, Malta oraz Rataje. Maksymalna wartość jednorazowych zakupów to 200 zł. W przypadku leków konieczne będzie również wcześniejsze przekazanie recepty.

"Z ogromną uwagą i niepokojem obserwujemy rozwój wydarzeń związanych z rozprzestrzenianiem się w naszym kraju koronawirusa. Stosując się do wprowadzonych przez organy państwowe ograniczeń, staramy się na bieżąco dbać o potrzeby naszej lokalnej społeczności. Obecnie najbardziej potrzebujące są w szczególności osoby starsze i te znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka. Ponieważ od lat wspieramy lokalne inicjatywy dobroczynne - teraz w naturalny sposób postanowiliśmy pomóc seniorom w tym trudnym dla nich okresie" - powiedział Lech Polański, dyrektor Galerii Malta.

Epidemia koronawirusa to bardzo trudny czas również dla osób wykluczonych społecznie, rodzin wielodzietnych czy bezdomnych. Dlatego Malta postanowiła przekazać poznańskiemu oddziałowi Caritas zakupione specjalnie na tę okazję artykuły spożywcze, które posłużą do wydawania posiłków najbardziej potrzebującym. Klienci Galerii Malta także mogą włączyć się do akcji. Przy kasach w sklepie Piotr i Paweł, w widocznym miejscu zamontowany został specjalnie oznaczony kosz, do którego można oddawać produkty takie, jak ryż, makaron, mąka, masło, margaryna, konserwy, fasola, groch, herbata, olej, przecier pomidorowy, warzywa w puszkach i środki chemiczne, w szczególności szczoteczki i pasty do zębów, mydła, żele pod prysznic i szampony. Zebrane artykuły co tydzień będą przekazywane do Caritas.

Malta wesprze również jednoprofilowy Szpital Zakaźny im. J. Strusia, zajmujący się przypadkami koronawirusa, przekazując produkty żywnościowe i środki chemiczne, zgodnie z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez administrację szpitala.

Galeria Malta

Galeria Malta to jedno z największych centrów handlowo-rozrywkowych w Poznaniu zarządzane przez Sierra Balmain. Na 54 000 m² powierzchni handlowej gromadzi sklepy i punkty usługowe z wielu branż i segmentów, w tym znane i lubiane marki modowe, takie jak TK Maxx, CCC, H&M, New Yorker, Pepco, Dealz oraz Martes Sport. W ofercie Galerii Malta dominują polskie i zagraniczne marki z segmentu mid-mass market i premium. Centrum wyróżnia położenie w bezpośrednim sąsiedztwie terenów rekreacyjnych poznańskiej Malty, strefa restauracyjna z widokiem na Jezioro Maltańskie oraz bogata oferta sportowo-rozrywkowa. W Galerii Malta swoje miejsce znalazły: całkowicie zmodernizowane 10-salowe Multikino z ekranami premium, największy w Poznaniu klub squasha, dwa escape room'y, Poznańska Szkoła Akrobatyki, klub fitness i Lider Plac Zabaw. Ofertę centrum uzupełnia operator medyczny ENEL-MED.

Zmiany zachodzące w Galerii Malta mają na celu wypracowanie nowego formatu miejsca, gdzie dotychczasowe funkcje centrum harmonijnie łączą się z zaletami unikalnego położenia obiektu nad Maltą. Wypoczynek, rozrywka, wspólne spędzanie czasu to wartości niezwykle ważne dla klientów Galerii Malta.

Sierra Balmain

Sierra Balmain jest niezależną firmą doradczą na rynku nieruchomości komercyjnych, koncentrującą się na obszarze Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Firma oferuje swoim klientom pełen wachlarz usług w ramach rynku nieruchomości komercyjnych, obejmując swym zakresem nieruchomości biurowe, przemysłowe oraz obiekty handlowe, zarządzanie nieruchomościami, jak i doradztwo w zakresie transakcji na rynku inwestycyjnym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
65.05 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro