Reklama
Reklama

W autobusach i tramwajach wywieszono kartki z dopuszczalną liczbą pasażerów

fot. MPK

Oznakowanie umieszczono na szybach.

- W związku z ograniczeniami wprowadzonymi przez Ministerstwo Zdrowia, wskazującymi, że autobusem lub tramwajem można przewozić w tym samym czasie nie więcej osób, niż wynosi połowa miejsc siedzących, wprowadzono nowe oznakowanie. Na każdym z pojazdów widnieje maksymalna liczba pasażerów, która może podróżować tym pojazdem. Dodatkowo przygotowany został komunikat głosowy, który będzie uruchamiany w przypadku zaobserwowania przekroczenia limitu wskazanego w rozporządzeniu - informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Od czwartku wprowadzono wzmocnienie komunikacji miejskiej w Poznaniu - uruchomiono rezerwy czynne w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego. Od poniedziałku pojawią się dodatkowe zmiany, które mają usprawnić funkcjonowanie transportu publicznego w okresie epidemii. Piszemy o tym TUTAJ.

- Nadal utrzymana zostanie rezerwa, która będzie wzmacniać najbardziej obciążone linie, jednak należy pamiętać, że wprowadzenie powyższych zmian wiąże się z wykorzystaniem ostatniej rezerwowej grupy kierowców i motorniczych. Tym samym, w przypadku stwierdzenia zarażenia koronawirusem przez prowadzącego pojazd i zarządzenia kwarantanny w stosunku do części załogi, znacznie wzrasta ryzyko braku możliwości obsługi pełnej sieci komunikacyjnej - dodaje MPK i ponownie apeluje do pasażerów, by w przypadku zbyt dużej liczby osób w pojeździe, czekać na przystanku na kolejny kurs.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega o upałach. Będzie bardzo gorąco
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro