Reklama
Reklama

ZKZL: możliwe są odroczenia płatności czynszów za lokale użytkowe. "Cały czas pilnie śledzimy rozwój pandemii"

fot. archiwum

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych czeka na wnioski od przedsiębiorców.

O powołaniu specjalnej komisji ZKZL informował na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Jak mówił prezydent należy złożyć stosowny wniosek, który będzie indywidualnie rozpatrywany.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Jak informują przedstawiciele ZKZL Miasto wraz ze spółką Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zarządzającą lokalami miejskimi, przygotowało rozwiązania mające na celu pomoc przedsiębiorcom w sytuacji w jakiej się znaleźli. Miasto, idąc w ślad innych metropolii jak Kraków czy Wrocław wypracowało wstępne propozycje wsparcia przedsiębiorców takie jak:

1. odroczenie terminu płatności czynszu za miesiąc kwiecień do dnia 20.08.2020 r. oraz za miesiąc maj do dnia 20.11.2020 r.

2. rozłożenie na raty zaległości, które powstały w związku z epidemią (inne niż w pkt 1)

3. nie naliczanie odsetek w związku z powstałymi zadłużeniami.

Każda z tych propozycji będzie mogła być zastosowana na wniosek przedsiębiorcy złożony za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres mailowy: [email protected] lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Każdy wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie, ponieważ jesteśmy przekonani, że sytuacja wszystkich przedsiębiorców nie będzie taka sama - informuje Łukasz Kubiak, rzecznik ZKZL.

Z inicjatywy pana prezydenta został powołany zespół, zadaniem którego będzie rozpatrywanie wniosków, tak aby każdy z przedsiębiorców mógł zostać indywidualnie potraktowany - dodaje. Oczywiście, cały czas pilnie śledzimy rozwój pandemii, narzędzia i mechanizmy jakie proponuje wdrożyć rząd i będziemy starali dostosować się do realiów, proponując dalsze wsparcie dla przedsiębiorców uwzględniające sytuację w jakiej się znaleźli - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem
29℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
14.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro