Reklama
Reklama

ZKZL: możliwe są odroczenia płatności czynszów za lokale użytkowe. "Cały czas pilnie śledzimy rozwój pandemii"

fot. archiwum

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych czeka na wnioski od przedsiębiorców.

O powołaniu specjalnej komisji ZKZL informował na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Jak mówił prezydent należy złożyć stosowny wniosek, który będzie indywidualnie rozpatrywany.

Jak informują przedstawiciele ZKZL Miasto wraz ze spółką Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zarządzającą lokalami miejskimi, przygotowało rozwiązania mające na celu pomoc przedsiębiorcom w sytuacji w jakiej się znaleźli. Miasto, idąc w ślad innych metropolii jak Kraków czy Wrocław wypracowało wstępne propozycje wsparcia przedsiębiorców takie jak:

1. odroczenie terminu płatności czynszu za miesiąc kwiecień do dnia 20.08.2020 r. oraz za miesiąc maj do dnia 20.11.2020 r.

2. rozłożenie na raty zaległości, które powstały w związku z epidemią (inne niż w pkt 1)

3. nie naliczanie odsetek w związku z powstałymi zadłużeniami.

Każda z tych propozycji będzie mogła być zastosowana na wniosek przedsiębiorcy złożony za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres mailowy: [email protected] lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Każdy wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie, ponieważ jesteśmy przekonani, że sytuacja wszystkich przedsiębiorców nie będzie taka sama - informuje Łukasz Kubiak, rzecznik ZKZL.

Z inicjatywy pana prezydenta został powołany zespół, zadaniem którego będzie rozpatrywanie wniosków, tak aby każdy z przedsiębiorców mógł zostać indywidualnie potraktowany - dodaje. Oczywiście, cały czas pilnie śledzimy rozwój pandemii, narzędzia i mechanizmy jakie proponuje wdrożyć rząd i będziemy starali dostosować się do realiów, proponując dalsze wsparcie dla przedsiębiorców uwzględniające sytuację w jakiej się znaleźli - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro