Reklama
Reklama

Blisko 2 mln złotych od darczyńców na koncie szpitala zakaźnego w Poznaniu

fot. UM Poznań

Do tej pory szpital z ulicy Szwajcarskiej wydał na walkę z koronawirusem 2,5 mln złotych.

Najnowszymi danymi z mieszkańcami podzielił się Jacek Jaśkowiak. - Do tej pory szpital wydał 2,5 mln złotych na walkę z koronawirusem. Otrzymaliśmy od wielu osób i firm prawie 1,9 mln złotych, za co serdecznie dziękuję. Dziękuję Swarzędzowi za deklarację przekazania szpitalowi 100 tysięcy złotych. Starosta poznański zadeklarował, że może kupić sprzęt dla szpitala o wartości 500 tysięcy złotych, za co też dziękuję. Dziękuję wszystkim za to, że w tym trudnym okresie potrafią państwo przekazać środki na szpital.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

- Niebagatelną pomoc okazali lekarzom i pielęgniarkom poznańscy restauratorzy i firmy z branży spożywczej. Do lecznicy trafiły liczne darowizny rzeczowe: przywożono obiady, kanapki, wodę i energetyczne przekąski dla personelu medycznego. Wśród darów nie zabrakło nawet ekspresu do kawy i samej kawy, przydatnej w czasie wytężonej pracy - wymieniają urzędnicy. - Firmy wsparły szpital również tak potrzebnymi środkami ochrony osobistej: kombinezonami, czepkami, osłonami na buty, specjalistycznymi półmaskami i rękawiczkami. Przekazano też kremy i żele do rąk - dodają.

Jeśli chcesz wesprzeć szpital przy ulicy Szwajcarskiej, oto numer konta, na które można wpłacać pieniądze: 58 1020 4027 0000 1302 1411 5358.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
10.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro