Reklama
Reklama

Dziś 15 nowych przypadków w Wielkopolsce

Zdjęcie ilustracyjne | fot. czytelnik

W Wielkopolsce odnotowano w środę 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Godzina 9.00

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Zakażenia koronawirusem potwierdzone wynikami badań laboratoryjnych, to: mężczyzna w średnim wieku z powiatu konińskiego (w stanie dobrym, leży w szpitalu zakaźnym w Koninie), mężczyzna w średnim wieku z powiatu kaliskiego (w stanie dobrym leży w szpitalu zakaźnym w Kaliszu), mężczyzna w średnim wieku z powiatu kościańskiego (jest w stanie zdrowia dobrym, przebywa w domu, wrócił niedawno z zagranicy), młody mężczyzna z powiatu kościańskiego (jest w stanie zdrowia dobrym, przebywa w domu, wrócił z zagranicy) - informuje Tomasz Stube z WUW.

Godzina 13.40

7 nowych przypadków w Wielkopolsce to:
- nastolatek z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Jego stan jest dobry, przebywa w domu,
- mężczyzna w średnim wieku z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. W dobrym stanie przebywa w domu,
- mężczyzna w starszym wieku z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Jest w dobrym stanie, przebywa w domu,
- kobieta w starszym wieku z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Jej stan jest dobry, przebywa w domu,
- kobieta w starszym wieku z powiatu kaliskiego, jej stan jest dobry,
- mężczyzna w starszym wieku z powiatu kaliskiego w dobrym stanie,
- kobieta w średnim wieku z powiatu poznańskiego, przebywa aktualnie w domu w stanie dobrym.

Godzina 17:46

Dwa nowe przypadki w Wielkopolsce
- starsza kobieta z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. W stanie dobrym leży w poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej. Miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem,
- mężczyzna w średnim wieku z powiatu poznańskiego. W stanie dobrym przebywa w domu. Wrócił z zagranicy.

Godzina 20:34

Mamy w Wielkopolsce 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Są to:

- starsza kobieta z powiatu kaliskiego. W stanie dobrym leży w szpitalu zakaźnym w Kaliszu. Miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem,
- starszy mężczyzna z powiatu kaliskiego. W stanie dobrym przebywa w szpitalu zakaźnym w Kaliszu. Miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

W Polsce obecnie jest 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego - informuje Misnisterstwo Zdrowia.

W sumie w całym kraju liczba osób zakażonych koronawirusem to 1051, 14 osób zmarło.W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 59 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym dwie osoby zmarły.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro