Reklama
Reklama

Osiedle Zwycięstwa: wkrótce montaż konstrukcji dachu nowej pływalni

fot. PIM
fot. PIM

Na osiedlu Zwycięstwa trwa budowa nowej pływalni.

Powstały tam już ściany piwnicy, obecnie trwa ich tynkowanie. Instalowana jest również wentylacja, nad częścią administracyjną budynku wylewany jest stropodach, a na kwiecień zaplanowano montaż konstrukcji dachu nad halą basenową.

Budowa pływalni rozpoczęła się w połowie października ubiegłego roku, a prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, według którego mają się zakończyć wiosną 2021 roku.

- W jej wnętrzu znajdą się dwa baseny. Większy z nich to basen pływacki, z sześcioma torami, z którego jednocześnie będzie mogło korzystać 60 osób. Mniejszy i płytszy będzie basen rekreacyjny, który pomieści jednocześnie kilkunastu odwiedzających. Złożą się na niego dwie połączone ze sobą niecki. W jednej z nich przewidziane są urządzenia do hydromasażu. Powstający budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, zwłaszcza poruszających się na wózkach, dla których powstanie m.in. miejsce wymiany wózków indywidualnych na basenowe - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Odwiedzający pływalnię będą mogli skorzystać z zespołu saun i sali fitness. Do ich dyspozycji będą szatnie, przebieralnie, natryski i toalety. Przy pływalni wyznaczony zostanie parking zapewniający miejsca na ponad 50 samochodów oraz przestrzeń dedykowana dla rowerów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
4.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro