Reklama

Tesco wprowadza godziny zakupów dla "osób z grupy podwyższonego ryzyka"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. PhotoMIX-Company / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. PhotoMIX-Company / pixabay.com

Jak informuje sieć, dzięki temu np. seniorzy będą mogli sprawniej zrobić zakupy i szybciej wrócić do domu.

W związku z epidemią koronawirusa władze apelują do mieszkańców o pozostanie w domu, a wychodzenie na zewnątrz ograniczyć do minimum. Apel skierowano do wszystkich, ale największy nacisk kładzie się na osoby z grupy podwyższonego ryzyka, a więc seniorów i osoby z poważnym schorzeniami.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Sieć Tesco wychodzi z propozycją, która ma ułatwić życie osobom obawiającym się o swoje bezpieczeństwo. - Aby wesprzeć osoby wymagające szczególnej uwagi, Tesco wprowadza specjalne godziny na zakupy dla osób z grupy podwyższonego ryzyka, w szczególności dla osób starszych - informuje sieć.

Akcja rozpoczyna się we wtorek we wszystkich sklepach sieci handlowej w Polsce. Codziennie osoby z grupy podwyższonego ryzyka będą mogły zrobić zakupy w Tesco między 9.00 i 10.00. - Akcja jest apelem do wszystkich klientów, a jej celem jest umożliwienie osobom starszym szybkiego i sprawnego zrobienia najpilniejszych zakupów. Dzięki temu będą mogli szybciej wrócić do domu i będą mniej narażeni na zarażenie koronawirusem. W trakcie specjalnych godzin sklepy Tesco pozostaną otwarte dla wszystkich klientów, ale sieć handlowa prosi swoich pozostałych klientów o zrozumienie i ustępowanie pierwszeństwa osobom starszym w wyznaczonym czasie - dodaje.

Chronić seniorów chce także Biedronka. W pierwszej godzinie otwarcia sklepu mają oni pierwszeństwo w wejściu do obiektu. Dodatkowo osoby powyżej 65 lat mogą omijać kolejki do kasy - mają pierwszeństwo w obsłudze, przez cały dzień. W sklepach sieci staną też skrzynki, do których seniorzy będą mogli wrzucać prośby o zrobienie zakupów przez wolontariuszy tak, by nie musieli wychodzić z domów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro