Reklama
Reklama

Słowiańska: zamiast Biedronki będą akademiki i mieszkania

Na tym terenie ma powstać inwestycja | fot. Google Street View

Z rejonu skrzyżowania ulic Słowiańskiej i Piątkowskiej zniknie wolnostojąca Biedronka.

Jak podaje branżowy portal projektinwestor.pl, na działce, na której obecnie znajduje się sklep sieci Biedronka, prowadzona będzie inwestycja mieszkaniowa. Inwestorem jest Trei Real Estate, który do tej pory skupiał się w Polsce na budowie parków handlowych Vendo Park.

Deweloper buduje obecnie mieszkania we Wrocławiu, wkrótce ruszy z budową w Łodzi i Warszawie, a także w Poznaniu. Przy przystanku PST Słowiańska i w sąsiedztwie akademików UAM, w miejscu dziś funkcjonującej Biedronki, pojawić się mają trzy budynki o zróżnicowanej wysokości, które będą połączone parterem. 9 kondygnacji naziemnych ma mieć obiekt od strony ulicy Piątkowskiej. Na parterze zaplanowano tu lokale usługowe - m.in. nowy sklep Biedronka. W głębi działki stanie 8-kondygnacyjny obiekt, a od strony trasy PST budynek w części 8-kondygnacyjny i w części aż 16-kondygnacyjny. Auta będzie tu można parkować na parkingu naziemnym.

W sumie ma tu powstać 640 lokali mieszkalnych, z czego 500 zostało zaplanowanych z myślą o studentach. Pozostałe to standardowe mieszkania. Obecnie trwa planowanie tej inwestycji. Budowa ma się rozpocząć najwcześniej pod koniec tego roku i potrwać do 2023.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
38.54 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro