Reklama
Reklama

Pacjentka z objawami COVID-19 uciekła ze szpitala. Grozi jej 8 lat więzienia

fot. Policja

Nieodpowiedzialne zachowanie mieszkanki powiatu tureckiego może mieć dla niej poważne konsekwencje.

Do zdarzenia doszło w sobotę w Koninie. - Jednej z pacjentek z objawami choroby COVID-19 nie podobało się, że pierwszy dzień wiosny musi spędzić na Oddziale Zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. Kobieta trafiła tam 20 marca z powodu duszności, kaszlu i wysokiej temperatury ciała. Po pierwszej dobie, podczas nieuwagi personelu medycznego, postanowiła uciec ze szpitala i wrócić do swojego miejsca zamieszkania - relacjonował mł. asp. Sebastian Wiśniewski z policji w Koninie.

Policjanci zostali powiadomieni po godzinie 17. Po około 30 minutach kobietę odnaleziono w miejscowości Kępina. - 48-latka oświadczyła, że nie chce przebywać w szpitalu i wraca do domu. Kobieta była bardzo roszczeniowa, choć do poleceń mundurowych się stosowała - wyjaśnił mł. asp. Wiśniewski.

Na miejsce wezwano odpowiednio przygotowaną karetkę pogotowia, która przewiozła kobietę do szpitala. - Oczywiście to nie koniec sprawy, ponieważ kobieta będzie odpowiadać przed Sądem z art.165 kk, czyli sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Za przestępstwo grozi do 8 lat więzienia - przekazał mł. asp. Wiśniewski.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
18℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
10.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro