Reklama
Reklama

A jednak. Od poniedziałku nie skręcisz w lewo z Zamenhofa w ul. Obrzyca

fot. ZDM
fot. ZDM

Zmianę wprowadzono w styczniu, ale po protestach osiedlowych radnych się z niej wycofano. Teraz ma zostać wprowadzona na stałe.

Gdy pod koniec stycznia Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że wprowadzono zakaz skrętu w lewo z ulicy Zamenhofa w ul. Obrzyca, czym wywołał burzę wśród kierowców. Chodzi o skręt, który funkcjonuje tu od lat, a w połowie 2018 roku został wyposażony w sygnalizację świetlną, by poprawić tu bezpieczeństwo. Bywało bowiem, że na przejeździe przez torowisko dochodziło do zderzeń aut i tramwajów. Oburzeni byli m.in. osiedlowi radni. Wskazywali, że ZDM skierował do nich pismo w sprawie planowanych zmian, ale radni nawet nie zdążyli zgłosić swoich uwag do koncepcji. Drogowcy się ugięli i wycofali się z wprowadzania zakazu.

Dziś Zarząd Dróg Miejskich informuje, że od poniedziałku, 23 marca, zakaz ponownie zostanie wprowadzony. Tym samym kierowcy jadący od strony ronda Rataje ulicą Zamenhofa nie skręcą w lewo, w ulicę Obrzyca. - Zakazanie lewoskrętu w tym niebezpiecznym miejscu rozważano już od dłuższego czasu. Na prośbę radnych osiedlowych szukano także innych rozwiązań mogących poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego w tym miejscu. Okazało się jednak, że zakaz skrętu jest optymalnym rozwiązaniem. Dlatego Miejski Inżynier Ruchu podjął stosowną decyzję - podaje ZDM.

Decyzja tłumaczona jest "groźnymi sytuacjami", do jakich dochodzi na skrzyżowaniu, a także tym, że "oczekujący na skręt często blokowali jeden pas, przez co tworzyły się zatory na ul. Zamenhofa".

- Skręt w lewo i zawracanie na ul. Zamenhofa możliwe jest na skrzyżowaniu z ul. Kruczą. Są tam cztery pasy ruchu (dwa do ronda Starołęka i dwa w lewo - przy czym ze skrajnego lewego pasa można także zawracać). Można także przejechać na wprost ulicą Obrzyca z os. Piastowskiego na os. Jagiellońskie, lub wcześniej skręcić z ul. Zamenhofa w ul. Piłsudskiego - dodaje ZDM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro