Reklama
Reklama

Od poniedziałku remont nawierzchni na Dworcu Rataje. Zmiany w komunikacji miejskiej!

fot. ZTM

Od poniedziałku trzeba się liczyć z dużymi zmianami w funkcjonowaniu transportu publicznego.

- Odnowienie nawierzchni na Dworcu Rataje jest związane z zaplanowaną od lata modernizacją ronda Rataje. Prace zostały tak skoordynowane, żeby infrastruktura była odnowiona w momencie rozpoczęcia prac na jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych Rataj. Roboty obejmą remont nawierzchni, placu manewrowego, przejazdów, placu postojowego oraz peronów pasażerskich (z dostosowaniem ich do potrzeb osób z niepełnosprawnościami) i potrwają od 23 marca do końca czerwca - zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

W związku z pracami zmieni się liczba linii autobusowych dojeżdżających do dworca. - Podmiejskie linie numer: 431, 432, 501, 502, 560 i 561 oraz miejska 155 zostaną skierowane do autobusowej pętli Franowo, gdzie dziś swoje trasy kończą autobusy numer: 154, 511 i 512. Trasa dojazdu do pętli na Franowie została wytyczona z ulicy Krzywoustego przez ulicę Szwedzką, tak żeby pasażerowie mieli możliwość wcześniejszej, jak najszybszej i jak najbardziej dogodnej przesiadki na linie tramwajowe nr 1, 16 i 18 już na przystanku Szwedzka oraz na linię autobusową nr 181 - dodaje ZTM.

- Linie autobusowe nr 152, 162, 166, 181, 184 i 196 będą kończyć trasę na obecnym przystanku dla wysiadających przy rondzie Rataje, natomiast przystanek początkowy dla wszystkich linii znajdować się będzie na ulicy Jana Pawła II, przed rondem Rataje. Uwaga! Na terenie Dworca Rataje autobusy będą jedynie oczekiwać na kolejny kurs i nie będzie możliwości wsiadania do nich.

- Linia nr 165 zmieni trasę. Autobus będzie kursować ulicami: Inflancką, Milczańską, Brneńską, Krzywoustego do przystanku przy Galerii Posnania, a z powrotem przez ulice Brneńską, Milczańską i dalej Inflancką po stałej trasie. Zmieni się także trasa linii nr 181 - zostanie ona wydłużona z Centrum Handlowego M1 do Kinepolis i Wielkopolskiej Giełdy Rolno-Ogrodniczej (autobus będzie kursował ulicą Szwedzką), natomiast linia nr 192 zostanie zawieszona.

Równocześnie przypominamy, że również w poniedziałek wprowadzone zostaną spore zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i podmiejskiej spowodowane pandemią koronawirusa. Więcej TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro