Reklama
Reklama

Poznań Pride Week w tym roku odwołany. Co z Marszem Równości?

fot. Grupa Stonewall

Tydzień organizowanych przez środowisko LGBT w tym roku się nie odbędzie.

Grupa Stonewall, organizator Poznań Pride Week poinformowała, że w tym roku impreza nie odbędzie się. - Część zaplanowanych wydarzeń (np. Queer Night, premiery teatralne) będziemy starać się zorganizować w innym terminie. Nie chcemy, aby praca, którą wykonaliśmy i wykonałyśmy do tej pory, poszła na marne - tłumaczą członkowie grupy.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Choć do Pride Week pozostały jeszcze 3 miesiące, organizatorzy wyjaśniają, że nie są w stanie przygotować wydarzeń tak, jakby chcieli. - Nic nie wskazuje na to, aby sytuacja koronawirusowa miała ulec w najbliższym czasie poprawie. Większość pracy nad organizacją Pride’u musielibyśmy wykonać w najbliższych tygodniach. Z wielu powodów nie jest to możliwe. Finanse - znalezienie sponsorów w sytuacji, w której cały świat odwołuje zaplanowane eventy, graniczy z cudem. Musieliśmy zamknąć Lokum Stonewall, co oznacza dla nas utratę ważnego źródła dochodu. Nie wyobrażamy sobie zorganizowania kampanii crowdfundingowej w sytuacji, w której wiele osób boryka się z poważnymi problemami finansowymi wynikającymi z pandemii. Większość zobowiązań finansowych związanych z organizacją Pride’u musielibyśmy na siebie wziąć już teraz. Wobec ryzyka całkowitego odwołania wydarzenia, nie możemy sobie na to pozwolić.

Nie wiadomo też, czy odbędzie się Marsz Równości. - Zrobimy wszystko, aby się odbył. W zaplanowanym lub nowym terminie, tego jeszcze nie wiemy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
10℃
Poziom opadów:
3.8 mm
Wiatr do:
29 km
Stan powietrza
PM2.5
9.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro