Reklama
Reklama

Kobieta objęta kwarantanną uciekła z miejsca izolacji bo jest wegetarianką, a dali jej kiełbasę

fot. czytelnik

O sprawie poinformował nas czytelnik.

- Podobno od wczoraj na komendzie policji na Jeżycach siedzi kobieta - bezdomna z Berlina, która została objęta kwarantanną, bo podejrzewano u niej koronawirusa po powrocie z Niemiec, ale z niej uciekła. Zróbcie coś z tym, bo to może być zagrożenie dla wszystkich, którzy się w jej pobliżu pojawią - pisze nasz czytelnik.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji potwierdza, że na komisariacie Poznań Jeżyce przy ulicy Kochanowskiego od wczoraj w poczekalni siedzi kobieta. - Wróciła z Niemiec do Polski i w związku z tym ma odbyć 14-dniową kwarantannę. Ponieważ nie ma stałego miejsca zamieszkania, wskazano jej lokalizację w Słubicach, w której ma przejść kwarantannę. Niewiadomo jak ta kobieta znalazła się w Poznaniu. Po prostu pojawiła się na komisariacie policji na Jeżycach i z rozbrajającą szczerością powiedziała, że wróciła z Niemiec, na granicy sprawdzono jej temperaturę, nie miała podwyższonej, ale nakazano jej odbyć prewencyjnie kwarantannę. Ponieważ jak sama stwierdziła, rodzina nie chce mieć z nią nic wspólnego, skierowano ją do wyznaczonego miejsca w Słubicach, gdzie tę kwarantannę miała przejść - opowiada Borowiak. - Kobieta spędziła tam tylko jedną noc, bo jak powiedziała policjantom, obsługa była tam dla niej niemiła, a dodatkowo ona jest wegetarianką, a do jedzenia dano jej chleb i kiełbasę. Uznała, że nie chce mieć nic wspólnego z tymi ludźmi, opuściła miejsce kwarantanny, wsiadła do autobusu i pociągu i dojechała do Poznania. Na komisariat zwróciła się z prośbą o pomoc - dodaje.

Już w środę wieczorem o sytuacji poinformowano urzędników z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. - Służby wojewody szukają teraz miejsca w Poznaniu, do którego kobieta mogłaby trafić, by odbyć kwarantannę. Czekamy na informację z WUW - mówi Andrzej Borowiak.

Kobieta obecnie jest odizolowana od policjantów czy osób, które chciałyby coś załatwić na komisariacie. Komisariat może normalnie pracować. - Niestety to kolejny w ostatnich dniach przykład skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania ludzi. Prosimy o stosowanie się do wytycznych służb, bo w przeciwnym razie będziemy mieć wysyp takich sytuacji - kończy.

 • Aktualizacja
  czwartek, 19.03.2020 r., godz. 10.42
  Aktualizacja
  czwartek, 19.03.2020 r., godz. 10.42
  Kobiecie nie zapewniono transportu do Słubic, w związku z tym musi ją tam zawieźć... policja. Wydział konwojowy zabrał ją do radiowozu i transportuje ją obecnie pod wskazany adres w Słubicach. photo
  Kobieta opuszcza komisariat | fot. policja
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro