Reklama
Reklama

Ginekolog z Poznania zakażony koronawirusem. Sanepid szuka jego pacjentek

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Mężczyzna jest w stanie ciężkim - został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną, leży pod respiratorem.

O sprawie poinformowała "Gazeta Wyborcza". 64-letni mężczyzna miał źle poczuć się w piątek i w niedzielę trafić do szpitala przy ul. Szwajcarskiej. Lekarz wrócił z urlopu w Austrii. W ubiegłym tygodniu normalnie pracował i przyjmował - w swoim prywatnym gabinecie oraz centrum Medicover. Łącznie mógł przyjąć nawet kilkadziesiąt pacjentek. Ze wszystkimi będzie próbował kontaktować się Sanepid. Każda z kobiet przejdzie obowiązkowo 14-dniową kwarantannę.

W szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej też żona 64-latka. Kobieta jest w stanie dobrym ale nie ma jeszcze wyników testu na zakażenie koronawirusem. Mąż nigdy nie chorował: był zdrowy, wysportowany, nie cierpi na żadne przewlekłe choroby. Nie wiem, czy zakaził się koronawirusem w Austrii. Mógł zakazić się równie dobrze w gabinecie - powiedziała dziennikarzom gazety żona lekarza.

Dyrekcja kliniki Medicover zapewnia, że jest w stałym kontakcie z Sanepidem. Osoby, które miały kontakt z ginekologiem profilaktycznie zostały skierowane na obserwację domową.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Odnotowano pierwszy upał w tym roku w Polsce. Pod Poznaniem
28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
20.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro