Reklama
Reklama

Golęcin: rozpoczynają się prace na stadionie lekkoatletycznym

fot. PIM
fot. PIM

Między innymi wymieniona tu zostanie nawierzchnia.

W poniedziałek Poznańskie Inwestycje Miejskie przekazały plac budowy wykonawcy. - Nowa nawierzchnia bieżni, wraz z planowanym wyposażeniem dla lekkoatletów, pojawi się na stadionie do czerwca tego roku - zapowiadają PIM.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Tym samym od poniedziałku stadion jest zamknięty. - Wykonawca przygotowuje go do prac budowlanych, przeprowadzi także niezbędne roboty rozbiórkowe. W ramach planowanej inwestycji zostanie zdemontowana dotychczasowa nawierzchnia. Przeprowadzone zostaną niezbędne roboty ziemne, a następnie położona będzie nowa nawierzchnia. Jej parametry muszą odpowiadać normom Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych.

W ramach inwestycji pojawią się tutaj także rozbieg do rzutu oszczepem, dwie skocznie do skoku wzwyż, a także rzutnia do rzutu dyskiem/młotem. Nie zabraknie też zagospodarowania terenów zielonych, na których pojawi się nawierzchnia z trawy syntetycznej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro