Reklama
Reklama

Działka przy CH Posnania ponownie wystawiona na sprzedaż. Cenę obniżono o połowę

fot. UM

Będzie to trzeci przetarg na sprzedaż terenu przeznaczonego pod zabudowę usługową.

Teren to dwie połączone działki o łącznej powierzchni 4782 metrów kwadratowych. Znajduje się po prawej stronie ulicy Brneńskiej jadąc w stronę Milczańskiej, kawałek przed skrzyżowaniem z tą ulicą. To grunt przeznaczony pod zabudowę usługową.

Miasto pierwszy przetarg na sprzedaż tego terenu ogłosiło w ubiegłym roku. Nie zgłosił się ani jeden oferent. Cena wywoławcza wynosiła wówczas 6,6 mln złotych. Na początku marca odbył się drugi przetarg. Cenę obniżono do 5 mln złotych, ale mimo to ponownie nie było żadnego chętnego na zakup nieruchomości.

Właśnie ogłoszono trzeci przetarg na sprzedaż tej nieruchomości. Tym razem cena wywoławcza wynosi "jedynie" 3,3 mln złotych, a więc połowę pierwotnej ceny. Przetarg odbędzie się 1 czerwca.

To pierwsza działka położona w sąsiedztwie centrum handlowego Posnania, która sprawia miastu problem pod względem znalezienia kupca. Wszystkie inne wystawiane na sprzedaż, głównie pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, sprzedawano już w pierwszych przetargach. Obecnie trwa tu budowa kilku bloków, w których powstaną setki mieszkań.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
18℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
7.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro