Reklama
Reklama

Wysyp oszustw na koronawirusa. Ostrzegajcie seniorów!

fot. policja
fot. policja

Niestety, poważna sytuacja w kraju jest wykorzystywana przez oszustów.

Policja ostrzega przed nowym sposobem oszustwa na koronawirusa. Do mieszkańców trafiają SMS-y z informacją rzekomo od Ministerstwa Zdrowia. Można w nich przeczytać, że każdemu obywatelowi przysługuje wsparcie żywieniowe, a by je otrzymać trzeba zalogować się do banku i podać swoje dane. W wiadomości znajduje się link, w który pod żadnym pozorem nie powinniśmy klikać. Jak ostrzegają policjanci - może się to skończyć utratą pieniędzy. - Nie dajmy się oszukać! Nie powielajmy fałszywych wiadomości! Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność! - proszą policjanci.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Niestety nie jest to jedyny przykład "nowych" oszustw związanych z pandemią koronawirusa. Kolejne oszustwo także związane jest z SMS. Tym razem oszuści piszą, że w związku z koronawirusem pieniądze z naszych kont bankowych zostaną przekazane do rezerw krajowych NBP. Kliknięcie w link ma "zatrzymać" 1000 złotych na naszym koncie. Oczywiście w rzeczywistości oznacza utratę pieniędzy.

Już wcześniej policjanci ostrzegali przed osobami sprzedającymi środki, które mają rzekomo cudowne właściwości zwalczania koronawirusa. Mają to być m.in. amulety. Apelujemy o rozsądek i nie kupowanie bezwartościowych przedmiotów.

Do jeszcze innego przestępstwa doszło pod Helsinkami w Finlandii. Grupa mężczyzn podając się za "inspektorów zajmujących się zwalczaniem koronawirusa" weszła do prywatnego domu w celu przeprowadzenia "inspekcji". Gdy mężczyźni wyszli okazało się, że z domu zginęło 2000 euro oraz wiele cennych przedmiotów. W Polsce nie odnotowano JESZCZE takich przypadków, ale jeszcze może tu być słowem kluczem.

Raz jeszcze apelujemy o ostrożność i rozwagę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro