Reklama
Reklama

Ratownik medyczny błaga: mówcie prawdę, bo ktoś przez to umrze

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

O głupocie pisze portal gostyn24.pl.

W sobotę karetka z Krotoszyna została wezwana do pacjenta z dusznościami. Rodzina zapewniała, że mężczyzna nie miał kontaktu z nikim spoza Polski. Ostatecznie pacjenta zabrano z domu i przewieziono go na Szpitalny Oddział Ratunkowy krotoszyńskiego szpitala. Zaczęto tu wykonywać czynności niezbędne, by pomóc mężczyźnie. Dopiero po pewnym czasie bliska osoba, która była wraz z pacjentem przyznała, że miał on jednak kontakt z kimś, kto był poza Polską.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Po tej informacji w szpitalu natychmiast rozpoczęto wdrażanie procedur. Zamknięto Szpitalny Oddział Ratunkowy, a zespół karetki pogotowia wysłano na kwarantannę do czasu otrzymania wyników badań na koronawirusa pacjenta. Jeden z ratowników miał od niedzieli pełnić dyżur w Gostyniu. - Udało się znaleźć zastępstwo, ale jeśli sytuacje będą się powtarzały zabraknie wykwalifikowanych osób, które mogą nieść fachową pomoc - pisze gostyn24.pl.

Jak podkreśla ratownik medyczny Michał Zaremba, między innymi przez takie zachowania sytuacja we Włoszech wymknęła się spod kontroli. - Dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją, gdzie codziennie umierają setki Włochów - nie tylko z powodu koronawirusa, ale z tego, że nie ma kto ratować ludzi, u których dochodzi do zawałów serca czy udarów mózgu... Zespoły zamiast ratować przebywają na kwarantannach - mówi gostyński ratownik medyczny w rozmowie z lokalnym portalem.

W mniejszych miejscowościach kwarantanna dla załogi karetki pogotowia oznacza bardzo poważne zmiany w grafiku ratowników, a to może doprowadzić do sytuacji, w której karetka po prostu nie będzie mogła wyjechać do potrzebującej osoby. - Nie bądźmy samolubni. Nie narażajmy na utratę zdrowia, życia innych członków naszego społeczeństwa... Nie narażajmy innych na konsekwencje związane z kwarantanną - dodaje i zapewnia, że na pomoc może liczyć każdy, ten z podejrzeniem zakażenia również.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpiecznie na drogach! IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
31.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro