Reklama
Reklama

Trzeci przypadek koronawirusa w Poznaniu

Transport mężczyzny z Czapur do szpitala | fot. Anna

Jak podaje Gazeta Wyborcza, trzeci poznański zakażony to mąż kobiety, która jako pierwsza w Poznaniu miała potwierdzoną obecność koronawirusa. Mężczyzna jest w dobrym stanie i ma niewielkie objawy infekcji. To pracownik spółki Aquanet i szafarz w Czapurach. Synowie małżeństwa i jeszcze jeden członek rodziny są zdrowi - badania nie potwierdziły u nich zakażenia koronawirusem.

Zakażona trójka w poznaniu to matka, ojciec oraz ich córka. 57-letnia kobieta jest w najpoważniejszym stanie. Córka i ojciec są w dobrym stanie.

Ministerstwo Zdrowia oficjalnie podało, że potwierdzono są kolejne przypadki koronawirusa w Polsce. W sumie w Polsce mamy już 47 przypadków. Poza kolejnym przypadkiem w Poznaniu, zdiagnozowano dwa nowe przypadki w Rzeszowie.

 • Aktualizacja
  czwartek, 12.03.2020 r., godz. 10.04
  Aktualizacja
  czwartek, 12.03.2020 r., godz. 10.04
  - Potwierdzono kolejny przypadek zarażenia koronawirusem u osoby przebywającej w kwarantannie. Jest to mężczyzna z bezpośredniego kontaktu z osobą już hospitalizowaną. Pacjent został dziś przetransportowany na oddział zakaźny poznańskiego szpitala i znajduje się obecnie pod opieką lekarzy. Jego stan lekarze określają jako dobry. Ogółem w Wielkopolsce zarażonych koronawirusem są 3 osoby - informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.
 • Aktualizacja
  czwartek, 12.03.2020 r., godz. 10.59
  Aktualizacja
  czwartek, 12.03.2020 r., godz. 10.59
  Jak podaje Radio Poznań, zdementowano informacje o tym, że córka pierwszej zakażonej pacjentki, u której także potwierdzono koronawirusa, jest nauczycielką lub przedszkolanką. Kobieta ma 25 lat i uczy się w Warszawie. Nie pracuje w szkole czy przedszkolu. Osoby, które miały z nią kontakt, zostały objęte kwarantanną.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
17.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro