Reklama
Reklama

W sklepach brakuje towaru? Rząd uspokaja: obiekty handlowe nie zostaną zamknięte

fot. Emil
fot. Emil

Polacy ruszyli do sklepów, by zrobić zapasy.

Dostajemy zdjęcia z poznańskich sklepów, w których można zobaczyć puste półki. Poznaniacy wykupują nie tylko żele antybakteryjne, papier toaletowy czy ręczniki papierowe, ale też makarony, ryże i mięso. W internecie zaczęły się pojawiać plotki o rzekomym planowanym zamknięciu sklepów.

Rząd stanowczo to dementuje. - Wszystkie sklepy działają i będą działać normalnie! Nie ma mowy o zamykaniu żadnych placówek handlowych - podaje na Twitterze Jadwiga Emilewicz, Minister Rozwoju. - Nie panikujmy. Sklepy będą działać, a producenci żywności mają zapasy i jak zapewniają - mogą zwiększyć produkcję - dodaje.

Ministerstwo Rozwoju wystosowało oficjalny komunikat, z którego wynika, że nie jest rozważane wprowadzenie nakazu dotyczącego zamykania obiektów handlowych. - Zarówno pracownicy takich sklepów, jak i klienci, są proszeni o przestrzeganie wytycznych dotyczących przestrzegania zasad higieny, o których informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

W środę sprawdziliśmy jak wygląda zaopatrzenie jednego z poznańskich marketów. Jest zwiększone zainteresowanie towarami o długim terminie przydatności, ale niczego nie brakuje:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
1.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro