Reklama

Poznański kościół zaprasza na zbiorową modlitwę w intencji "ustania epidemii koronawirusa"

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Parafia pw. Świętego Krzyża w Poznaniu zaprasza do wspólnej modlitwy.

Informację zamieszczono na facebookowym profilu parafii. - Zapraszamy na modlitwę do Trójcy Przenajświętszej i Niepokalanego Serca NMP w intencji ustania epidemii koronowirusa i ochronę naszych rodzin dzisiaj tj. 11 marca o godzinie 20.00 w naszej parafii. Odmówimy różaniec i koronkę do Bożego Miłosierdzia - napisano.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Post spotkał się z mieszanym przyjęciem użytkowników portalu. - To brzmi jak paradoks. ZBIOROWA modlitwa w intencji ustania epidemii. Proponuję transmisję online lub domową modlitwę jako alternatywę - skomentowała jedna z internautek. - To jest dla chętnych, każdy może wybrać swoją alternatywę. Ważne, żeby się modlić. Kościół jest najlepszym miejscem - odpowiedziała jej inna.

Przypomnijmy, że Główny Inspektorat Sanitarny zaleca unikanie dużych skupisk ludzi. Odwoływane są m.in. wydarzenia sportowe, koncerty, zawieszane są zajęcia w szkołach i na uczelniach. Polski Kościół nie zdecydował się jednak na zamknięcie czy ograniczenie działalności świątyń, choć takie pomysły również pojawiały się w dyskusji publicznej.

We wtorek swój komunikat wydał abp. Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Stwierdził on, że liturgie będą się odbywały, bo kościoły służą m.in. leczeniu chorób ducha. - Dlatego jest niewyobrażalne, abyśmy nie modlili się w naszych kościołach - zaznaczył metropolita poznański. Zaapelował również o zwiększenie liczby odprawianych mszy świętych, a osobom starszym i schorowanym przypomniał, że w obecnej sytuacji mogą pozostać w domach. Kompletne oświadczenie abp. Gądeckiego można znaleźć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
9.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro