Reklama
Reklama

Stary Browar zamknięty przez koronawirusa? To kolejna plotka

fot. Andrzej Deja
fot. Andrzej Deja

Pojawienie się koronawirusa wywołało lawinę mniej lub bardziej wiarygodnych plotek.

Jedną z szybko rozchodzących się w internecie informacji jest ta o rzekomym zamknięciu Starego Browaru. Władze centrum handlowego miałyby zdecydować się na taki ruch oczywiście w związku z wysokim ryzykiem zakażenia.

- Pracuję w jednym ze sklepów w Starym Browarze - wśród sprzedawców krąży informacja, że zamkną Browar w piątek przez koronawirusa - napisała czytelniczka portalu wtk.pl.

Kierownictwo Starego Browaru zdementowało tę plotkę. - Monitorujemy i realizujemy zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego (informacje o zaleceniach GIS zostały także wywieszone na terenie Centrum do informacji klientów). Na ten moment nie ma rekomendacji GIS, Państwowej Inspekcji Sanitarnej ani innych organów państwowych dotyczących funkcjonowania centrów handlowych, więc Stary Browar funkcjonuje bez zmian. W najbliższych tygodniach w naszym kalendarium nie ma imprez masowych, których odwołanie byłoby konieczne w związku z zaleceniami GIS - odpowiedziała portalowi wtk.pl rzeczniczka Starego Browaru Marta Kabsch.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
9.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
12.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro