Reklama
Reklama

Czapury: mąż zakażonej jest szafarzem. W niedzielę udzielał Komunii Świętej

Kościół pw. Św. Augustyna w Czapurach | fot. Google Street View

Mieszkańcy Czapur są zaniepokojeni w związku z pojawieniem się w naszym regionie przypadku zakażenia koronawirusem.

Pod adresem [email protected] otrzymaliśmy wiadomość od jednego z mieszkańców. - Brak kwarantanny dla mieszkańców osiedla z którego jest chora na koronawirusa kobieta. Kontakt z nią mieli parafianie kościoła pw. Św. Augustyna w Czapurach - czytamy w mailu. - Mąż chorej kobiety jest szafarzem w parafii i w niedzielę 8 marca udzielał Komunii Świętej parafianom - dodaje czytelnik.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Mąż zakażonej rzeczywiście jest szafarzem, co udało nam się potwierdzić we wtorek. Na razie mężczyzna nie wykazuje żadnych oznak choroby, został jednak objęty kwarantanną.

Służby monitorują sytuację w Czapurach. Jak zwykle w takich sytuacjach pojawia się sporo fałszywych informacji i niedomówień. Jedna z plotek mówi o hospitalizacji miejscowego proboszcza. Jak ustaliliśmy, duchowny jest zdrowy, kontaktowali się z nim również przedstawiciele Sanepidu, a sama parafia działa bez przeszkód.

Apelujemy do mieszkańców o zachowanie spokoju, ale równoczesną czujność i przestrzeganie zaleceń służb. W razie zaobserwowania objawów mogących świadczyć o zakażeniu koronawirusem należy powiadomić właściwą stację sanitarno-epidemiologiczną lub udać się do szpitala zakaźnego. W żadnym przypadku nie powinniśmy wybierać np. SOR.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
14℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro