Reklama
Reklama

Czapury: mąż zakażonej jest szafarzem. W niedzielę udzielał Komunii Świętej

Kościół pw. Św. Augustyna w Czapurach | fot. Google Street View

Mieszkańcy Czapur są zaniepokojeni w związku z pojawieniem się w naszym regionie przypadku zakażenia koronawirusem.

Pod adresem [email protected] otrzymaliśmy wiadomość od jednego z mieszkańców. - Brak kwarantanny dla mieszkańców osiedla z którego jest chora na koronawirusa kobieta. Kontakt z nią mieli parafianie kościoła pw. Św. Augustyna w Czapurach - czytamy w mailu. - Mąż chorej kobiety jest szafarzem w parafii i w niedzielę 8 marca udzielał Komunii Świętej parafianom - dodaje czytelnik.

Mąż zakażonej rzeczywiście jest szafarzem, co udało nam się potwierdzić we wtorek. Na razie mężczyzna nie wykazuje żadnych oznak choroby, został jednak objęty kwarantanną.

Służby monitorują sytuację w Czapurach. Jak zwykle w takich sytuacjach pojawia się sporo fałszywych informacji i niedomówień. Jedna z plotek mówi o hospitalizacji miejscowego proboszcza. Jak ustaliliśmy, duchowny jest zdrowy, kontaktowali się z nim również przedstawiciele Sanepidu, a sama parafia działa bez przeszkód.

Apelujemy do mieszkańców o zachowanie spokoju, ale równoczesną czujność i przestrzeganie zaleceń służb. W razie zaobserwowania objawów mogących świadczyć o zakażeniu koronawirusem należy powiadomić właściwą stację sanitarno-epidemiologiczną lub udać się do szpitala zakaźnego. W żadnym przypadku nie powinniśmy wybierać np. SOR.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
18℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
10.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro