Reklama
Reklama

Koronawirus: co z zajęciami na poznańskich uczelniach?

fot. UAM

Pojawienie się koronawirusa ma wpływ na codzienne życie wielu Polaków.

Informowaliśmy już o rekomendacji władz miasta dotyczącej m.in. zamknięcia placówek oświatowych. Z kolei w całym kraju odwołano imprezy masowe, co oznacza m.in. rozgrywanie meczów piłkarskiej ekstraklasy bez udziału kibiców.

Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub lub tel. 512 526 525 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA

Na odwołanie zajęć lub ich części zdecydowało się już kilka polskich uczelni wyższych. Jak będzie w Poznaniu? - Sytuacja jest dynamiczna.Na ten moment funkcjonujemy normalnie. Władze Uniwersytetu są w kontakcie z ministerstwem i władzami pozostałych poznańskich uczelni wyższych. O ewentualnych zmianach będziemy informować - przekazała nam Małgorzata Rybczyńska, rzecznik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Swój komunikat wydały również władze Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego. - Pomimo potwierdzenia w Polsce przypadków koronawirusa, nie ma obecnie żadnych podstaw do znaczącego ograniczania codziennej działalności Uniwersytetu Medycznego, za wyjątkiem wyjazdów międzynarodowych. Prosimy o zachowanie spokoju, racjonalne działanie i stosowanie niniejszych zaleceń - czytamy w oświadczeniu.

Również pozostałe poznańskie uczelnie wyższe nie podjęły na razie decyzji o odwołaniu zajęć.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
2.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro