Reklama

Ryanair ogranicza loty z/do Włoch. Dotyczy to także Poznania

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

W poniedziałek linie lotnicze poinformowały, że ograniczają loty do i z Włoch.

Konkretnie chodzi o międzynarodowe połączenia Ryanair z/ do Mediolanu Bergamo, Mediolanu Malpensa, Wenecji, Treviso, Parmy oraz Rimini. Obecnie liniami Ryanair można polecieć z Poznania do Mediolanu Bergamo. Loty odbywają się we wtorki i soboty. Od 12 marca sytuacja się zmieni.

- Od 12 marca od godziny 24:00 do środy 8 kwietnia do godziny 24:00 operacje będą odbywały się jedynie w piątki, soboty, niedziele oraz poniedziałki - informuje Ryanair. W przypadku Poznania w tygodniu aktualne pozostanie więc jedno połączenie - sobotnie. Wtorkowe nie będzie realizowane.

- O ile ruch przyjazdowy do północnych Włoch w ostatnim tygodniu charakteryzował się dużą liczbą osób, które nie zgłaszały się na lotnisko (no show), o tyle we Włoszech, a w szczególności w Lombardii, nadal przebywają tysiące obywateli innych krajów, którzy chcą powrócić do swoich domów. Aby im to umożliwić Ryanair będzie wykonywał operacje lotnicze w zredukowanej skali (cztery dni w tygodniu). Ryanair nadal będzie w pełni przestrzegał wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz zakazów lotów wprowadzanych przez poszczególne kraje. Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się codziennie. Pasażerowie dotknięci zakazem podróży lub odwołaniem lotu otrzymają email informujący o wszystkich opcjach - zwrot kosztów, zmiana terminu/trasy lotu lub zwrot w ramach Travel Credit.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro