Reklama
Reklama

Mateusz Gamrot wraca do klatki KSW. Powalczy za 2 tygodnie

fot. Roger Gorączniak
fot. Roger Gorączniak

Potwierdziły się plotki mówiące o powrocie Mateusza Gamrota do klatki KSW.

Mieszkający i trenujący w Poznaniu zawodnik po raz ostatni w formule MMA walczył w grudniu 2018 roku, kiedy zdobył pas wagi piórkowej. Kilka miesięcy później zwakował zarówno to trofeum, jak i dzierżony od wielu lat pas kategorii lekkiej i ogłosił, że kończy swoją przygodę z KSW.

Rzeczywistość zweryfikowała jednak te plany. Według szefów KSW Gamrota nadal wiązał ważny kontrakt z organizacją, innego zdania był zawodnik. Ostatecznie strony doszło do porozumienia i głośno mówiło się o walce Gamrota z rewelacją wagi piórkowej, Salahdinem Parnasse. Strony nie doszły ostatecznie do porozumienia, dlatego konieczne było inne rozwiązanie.

21 marca na gali KSW w Łodzi Gamrot, mający na koncie 15 zwycięstw i żadnej porażki, zmierzy się z Edimilsonem Souzą. Brazylijczyk zadebiutuje tym samym w polskiej organizacji. Do tej pory wygrał on 18 zawodowych pojedynków i przegrał 5. Starcie odbędzie się w limicie wagi lekkiej (70 kg).

W Łodzi zawalczy także poznaniak Michał Włodarek (8-2). Jego rywalem w pojedynku wagi ciężkiej będzie Denis Stojnic (13-3). W Łodzi wystąpią również m.in. Roberto Soldić czy Michał Materla. Kontuzja wyeliminowała z kolei Mariusza Pudzianowskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro