Reklama
Reklama

Drogowcy wracają na autostradową obwodnicę Poznania

fot. Autostrada Wielkopolska

Choć od grudnia kierowcy mogą korzystać z trzech pasów na A2 pod Poznaniem, prace związane z poszerzaniem trasy jeszcze się nie zakończyły.

Korzystne warunki atmosferyczne sprawiają, że można wznowić prace w ramach inwestycji. - Łagodna zima sprawiła, że w styczniu i lutym cały czas realizowana była rozbudowa i wymiana ekranów akustycznych tam, gdzie wymagają tego przepisy związane z zabezpieczeniem przed hałasem generowanym przez ruch. W kolejnych tygodniach zaplanowano prace nad systemem zarządzania ruchem, który za sprawą dziesięciu tablic zmiennej treści na bieżąco będzie informował kierowców o sytuacji na autostradzie - tłumaczy Robert Stankiewicz z Autostrady Wielkopolskiej.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Od początku marca trwają tu prace związane z wprowadzaniem systemów zabezpieczających ruch drogowy. - W obrębie węzła autostradowego Poznań Krzesiny na wiadukcie w ciągu drogi ekspresowej S11 i wojewódzkiej 433 (ul. Krzywoustego) w kierunku z Kórnika do Poznania wymieniane są bariery ochronne. Wprowadzona została Tymczasowa Organizacja Ruchu wyłączająca fragmenty skrajnego prawego pasa ruchu, co może powodować utrudnienia na drodze S11 oraz zjeździe z południowej jezdni autostrady w kierunku Poznania - dodaje.

Od poniedziałku pojawią się tutaj kolejne utrudnienia. - 9 marca prace przeniesione zostaną na pas rozdzielający obie jezdnie drogi ekspresowej S11 i wojewódzkiej 433, co spowoduje konieczność wyłączenia lewego pasa ruchu na jezdni prowadzącej z Kórnika do Poznania. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na drodze S11 zwłaszcza w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego - zauważa. Po zakończeniu prac na jezdni prowadzącej w stronę Poznania, identyczne prace odbędą się na jezdni prowadzącej w kierunku Kórnika.

Wymiana barier ochronnych odbędzie się także na węzłach Poznań Komorniki i Poznań Luboń, ale nie podano jeszcze terminów.

Wszystkie roboty związane z poszerzaniem A2 mają się zakończyć w czerwcu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro