Reklama

Bieg 16. Recordowa Dziesiątka odbędzie się zgodnie z planem

fot. Grzegorz Grabski

15 marca na ulicach Poznania odbędzie się impreza 16. Recordowa Dziesiątka.

Informowaliśmy już o przełożeniu 13. PKO Poznań Maratonu, pierwotnie planowanego na 5 kwietnia. Decyzję podjęto w obliczu zagrożenia koronawirusem.

#wonderlandpolska Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 30 maja! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

"Recordowa" odbędzie się kilka tygodni wcześniej niż półmaraton. - 10 dni do biegu! Oficjalny krótki i rzeczowy komunikat: 16. Recordowa Dziesiątka odbędzie się. Nie ma żadnych przesłanek aby miało być inaczej. Dopinamy ostatnie szczegóły biegu i widzimy się 15 marca na starcie - poinformowali w czwartek organizatorzy.

Na liście startowej widnieje ponad 4 tysiące nazwisk. Uczestnicy zostaną podzieleni na fale.

Jak będzie wyglądać trasa? - Ruszamy z ulicy abp. Baraniaka by skręcając w lewo w ulicę Jana Pawła II zmierzać w kierunku Ronda Rataje. Następnie ulicą Kórnicka, przez most Rocha wbiegamy w ulicę Kazimierza Wielkiego by przez ul. Garbary, wracając ul. Dowbora Muśnickiego ponownie znaleźć się na moście Rocha. Druga część trasy w naszej ocenie jest jeszcze szybsza prowadząc ulubionym szybkim odcinkiem w kierunku Ronda Śródka, by na wysokości skrzyżowania ulic Jana Pawła II i ulicy abp. Baraniaka wbiec na teren kultowego toru regatowego Malta, gdzie już bijąc rekordy zmierzamy prosto do mety - zapowiedzieli organizatorzy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
19.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro