Reklama
Reklama

Rodzina podtruta tlenkiem węgla. "Mieli ogromne szczęście, że przeżyli"

fot. PSP Słupca
fot. PSP Słupca

O dużym szczęściu może mówić rodzina z powiatu słupeckiego.

W nocy ze środy na czwartek, około godziny 3:15, służby zostały wezwane do miejscowości Różanna w gminie Orchowo. Zgłaszający przekazał, że członkowie czteroosobowej rodziny mdleją z niewyjaśnionych przyczyn.

Już na miejscu ratownicy ustalili, że z pieca na "eko groszek", znajdującego się w podpiwniczonej kotłowni, ulatniał się dwutlenek węgla, który następnie przedostawał się do części mieszkalnej.

- Mężczyzna, czując się bardzo źle, wstał w nocy i jeszcze o własnych siłach zauważył, że córka, syn oraz żona tracą przytomność. Dyspozytor przyjmujący zgłoszenie polecił niezwłocznie otworzyć okna w celu przewietrzenia mieszkania. Cała rodzina z trudnościami ale o własnych siłach opuściła mieszkanie - relacjonował mł. ogn. Marcin Nachowiak z PSP w Słupcy.

Strażacy potwierdzili wysokie stężenie tlenku węgla. Oprócz nieszczelności przewodu kominowego do jego rozprzestrzeniania się w domu przyczynił się brak wentylacji w kotłowni.

- Można powiedzieć, że rodzina i sąsiad który mieszkał nad nimi mieli ogromne szczęście, że przeżyli. Wszystkie pięć osób w tym dwójka dzieci zostali zabrani do szpitala - podsumował mł. ogn. Nachowiak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
32.82 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro