Reklama

Rodzina podtruta tlenkiem węgla. "Mieli ogromne szczęście, że przeżyli"

fot. PSP Słupca
fot. PSP Słupca

O dużym szczęściu może mówić rodzina z powiatu słupeckiego.

W nocy ze środy na czwartek, około godziny 3:15, służby zostały wezwane do miejscowości Różanna w gminie Orchowo. Zgłaszający przekazał, że członkowie czteroosobowej rodziny mdleją z niewyjaśnionych przyczyn.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Już na miejscu ratownicy ustalili, że z pieca na "eko groszek", znajdującego się w podpiwniczonej kotłowni, ulatniał się dwutlenek węgla, który następnie przedostawał się do części mieszkalnej.

- Mężczyzna, czując się bardzo źle, wstał w nocy i jeszcze o własnych siłach zauważył, że córka, syn oraz żona tracą przytomność. Dyspozytor przyjmujący zgłoszenie polecił niezwłocznie otworzyć okna w celu przewietrzenia mieszkania. Cała rodzina z trudnościami ale o własnych siłach opuściła mieszkanie - relacjonował mł. ogn. Marcin Nachowiak z PSP w Słupcy.

Strażacy potwierdzili wysokie stężenie tlenku węgla. Oprócz nieszczelności przewodu kominowego do jego rozprzestrzeniania się w domu przyczynił się brak wentylacji w kotłowni.

- Można powiedzieć, że rodzina i sąsiad który mieszkał nad nimi mieli ogromne szczęście, że przeżyli. Wszystkie pięć osób w tym dwójka dzieci zostali zabrani do szpitala - podsumował mł. ogn. Nachowiak.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro