Reklama

Oficjalnie: 13. PKO Poznań Półmaraton przełożony z powodu koronawirusa!

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

W czwartek poinformowano o przełożeniu zaplanowanego na 5 kwietnia 13. PKO Poznań Maratonu.

- Podczas nadzwyczajnego posiedzenia sztabu kryzysowego Urzędu Miasta Poznania, Prezydent Jacek Jaśkowiak, biorąc pod uwagę zalecenia wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, by rozważyć odstąpienie od organizacji 13.PKO Poznań Półmaratonu, podjął decyzję o odwołaniu wydarzenia zaplanowanego na 5 kwietnia. Powodem decyzji jest minimalizowanie ewentualnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 - poinformowała Joanna Żabierek, rzecznik prasowy Prezydenta Poznania i Urzędu Miasta.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Nowy termin zostanie podany do końca marca. - Zdrowie i bezpieczeństwo uczestników organizowanych przez nas imprez jest dla nas, organizatorów najważniejsze. Przyjmujemy decyzje o odwołaniu 13. PKO Poznań Półmaratonu spokojnie, a zawodników oraz kibiców prosimy o wyrozumiałość. Na ten moment mamy dla naszych uczestników kilka alternatywnych rozwiązań - komentował Łukasz Miadziołko, dyrektor półmaratonu.

Obecnie za prawdopodobny nowy termin półmaratonu bierze się weekend rozgrywania 21. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza. Tym samym obie imprezy odbyłyby się w weekend 17-18 października 2020.

Obecnie trwają rozmowy ze służbami porządkowymi na temat tego czy takie rozwiązanie byłoby możliwe.

Jeżeli z powodów logistycznych i organizacyjnych nie będzie możliwe połączenie Półmaratonu i Maratonu w jedną imprezę to 13. PKO Poznań Półmaraton zostanie przeniesiony na 2021 rok.

Niezależnie od ostatecznego wariantu wszyscy zawodnicy, którzy wnieśli już opłatę startową, będą mogli przenieść ją na nowy termin.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro