Reklama
Reklama

9 firm zainteresowanych budową placówki opiekuńczo-wychowawczej przy Perzyckiej

fot. PIM

W lutym Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na budowę obiektu.

Choć do zamawiającego wpłynęło aż 9 ofert, tylko dwie z nich mieszczą się w kwocie, jaką zarezerwowano na tę inwestycję. Miasto chce wybudować budynek placówki opiekuńczo-wychowawczej wraz z budynkiem administracyjnym za 4,65 mln złotych. W tej kwocie zmieściły się oferty firm Ciepłownik Ekoinwestycje (blisko 4,5 mln zł) oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Sp. jawna Tadeusz i Artur Michalski (4,56 mln zł). Obecnie trwa weryfikacja ofert.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

- Budowa przy ul. Perzyckiej, którą będzie prowadził wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca, to pierwszy etap inwestycji na tym terenie. Jednocześnie będzie to dalszy ciąg działań Miasta mających na celu standaryzację poznańskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, czyli dostosowania ich do wymogów ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z 9 czerwca 2011 roku. Stanowi ona, że można w nich umieścić w tym samym czasie łącznie nie więcej niż 14 dzieci oraz osób, które osiągnęły pełnoletność przebywając w pieczy zastępczej. Obiekty spełniające te zapisy powstały już przy ul. Sarmackiej i Pamiątkowej - tłumaczą PIM.

Do nowego obiektu trafią wychowankowie Centrum Wspierania Rodzin Swoboda. - Dla 14 lokatorów nowego budynku mieszkalnego przygotowane zostaną jedno- i dwuosobowe pokoje. Do ich dyspozycji będzie również sala do wypoczynku, pokój telewizyjny, pokój zabaw, miejsce do cichej nauki i kuchnia z jadalnią. W nowym budynku znajdą się także pokój wychowawców, pokój gościnny oraz pomieszczenia gospodarcze. Powstający obiekt zostanie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

W budynku administracyjnym zaplanowano gabinety dyrekcji, księgowej czy kadr. Znajdą się tu także gabinety logopedy czy psychologa.

Wykonawca będzie mieć rok na przeprowadzenie inwestycji.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro