Reklama

Podejrzewasz u siebie zarażenie koronawirusem? Oto, co powinieneś zrobić

fot. GIS

Narodowy Fundusz Zdrowia wskazuje, co powinni zrobić mieszkańcy Wielkopolscy, którzy podejrzewają, że mogą być zarażeni koronawirusem.

- Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w miejscu, gdzie występuje koronawirus i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak gorączka, kaszel, duszność, problemy z oddychaniem, to bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem telefonu 609 794 670 - informuje wielkopolski oddział NFZ. Podany numer przeznaczony jest dla mieszkańców Poznania i powiatu poznańskiego. W przypadku nasilonych objawów można zadzwonić pod numer 112 lub zgłosić się bezpośrednio na oddział zakaźny. Oto numery telefonów do poznańskich oddziałów zakaźnych dla dorosłych: 61 873 92 95 i dla dzieci: 504 907 994, 61 85 90 336, 539 524 935.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Równocześnie NFZ uruchomił infolinię w sprawie koronawirusa. Wystarczy zadzwonić pod numer 800 190 590, by poznać szczegółowe informacje na temat wirusa.

- W przypadku, kiedy istnieje podejrzenie zakażenia, ale nie ma jeszcze objawów, pozostań w domu, unikaj kontaktu z innymi osobami, aby nie doszło do rozprzestrzeniania się wirusa. Wszelkie wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia wyjaśniają TELEFONICZNIE lub innymi metodami zdalnej konsultacji - apeluje NFZ. Absolutnie nie powinno się zgłaszać do przychodni czy szpitala. - Jeden chory pacjent może być źródłem zakażenia wszystkich pozostałych osób w poczekalni.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
1.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro