Reklama
Reklama

Poznańska straż miejska kończy 29 lat. Na początku mieli dwa fiaty 125p i 10 motocykli MZ

fot. Straż miejska

Dokładnie 4 marca 1991 roku powstała poznańska straż miejska.

Jak przypominają funkcjonariusze, początkowo nazwę straż miejska można było używać zamiennie z "Policja Municypalna Miasta Poznania". - Początkowo było nas dwudziestu, a siedzibę mieliśmy w jednym punkcie miasta - w budynku Urzędu Miasta przy pl. Kolegiackim. W tym samym roku utworzono dwie placówki w dzielnicy Stare Miasto (Piątkowo i Winogrady), a od 1992 r. pracę rozpoczęły sekcje w pozostałych czterech dzielnicach oraz całodobowa służba dyżurna z bezpłatnym numerem telefonu (986). Ówczesne wyposażenie to dwa samochody Fiat 125p i 10 motocykli MZ - wspominają strażnicy miejscy.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Dziś w poznańskiej SM zatrudnionych jest ponad 300 osób w 16 referatach. Jubileusz jest każdego roku okazją do tego, by wspomnieć strażników, którzy odeszli na wieczną służbę. - W tych dniach delegacje strażników odwiedzają groby zmarłych funkcjonariuszy, zapalają znicze, a starsi stażem dzielą się wspomnieniami - dodają.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro