Reklama
Reklama

Wirtualne archiwum powstaje na 30-lecie Festiwalu Malta. Potrzebne materiały!

fot. archiwum

Malta poszukuje materiałów multimedialnych. O pomoc organizatorzy proszą publiczność - chcą wspólnie z poznaniakami opowiedzieć historię tego niezwykłego wydarzenia.

Od 1991 roku, kiedy odbył się pierwszy festiwal, Poznań był świadkiem kilkunastu tysięcy wydarzeń, w których wzięło udział kilka milionów widzów. Teraz każdy będzie mógł podzielić się swoimi wspomnieniami. Festiwal Malta wspólnie z Cyrylem - Cyfrowym Repozytorium Lokalnego Poznania - tworzy wirtualne archiwum.

W multimedialnej bibliotece znajdą się fragmenty spektakli, recenzji, rejestracje spotkań, wspomnienia, filmy, relacje, materiały audio oraz specjalna sekcja poświęcona materiałom otrzymanym od widzów. -

Maltańskie archiwa są wypełnione materiałami zarejestrowanymi z perspektywy mediów, organizatora, znajdują się w nim recenzje, fragmenty spektakli, brakuje jednak najważniejszej perspektywy: kadrów z domowych bibliotek publiczności - podkreśla Agnieszka Podhajska, koordynatorka biura prasowego Fundacji Malta. Jesteśmy przekonani, że największe perełki mogą znajdować się w waszych szufladach i na waszych dyskach, w albumach waszych rodziców, pudełkach dziadków - dodaje.

Pliki audio, wideo, zdjęcia można przesyłać do 8 czerwca 2020 roku na adres: [email protected] (w treści wiadomości Fundacja Malta prosi o zamieszczenie zgody na użycie materiału), oraz przynosić bezpośrednio do Cyryla (ul. Ratajczaka 44, I piętro) w godzinach 8:00-16:00. Każdy materiał zostanie podpisany nazwiskiem właściciela.

Premiera strony odbędzie się podczas jubileuszowej edycji Malty (19-28 czerwca 2020).

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro