Reklama
Reklama

Motor Show odwołane z obawy na koronawirusa

fot. Maciej Kopiński

Zarówno Motor Show jak i Salmed, czyli targi, które miały się odbyć w marcu zostały przesunięte.

O odwołaniu targów zgodnie z rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego poinformował zarząd MTP w specjalnym komunikacie zamieszczonym na stronie wydarzenia. Oto jego treść:

"Szanowni Państwo

z uwagi na stan podwyższonej gotowości w służbach medycznych w Polsce związany z występującymi na świecie oraz w państwach Europy zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 w dniu wczorajszym Główny Inspektor Sanitarny wydał oficjalny komunikat zawierający rekomendację o następującej treści:

"Mając na uwadze kluczową rolę profesjonalistów medycznych w prewencji szerzenia się zakażeń, rekomenduję odwołanie wszystkich konferencji i wydarzeń branżowych z udziałem osób wykonujących zawody medyczne." (Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego dla profesjonalistów medycznych - koronawirus; 02.03.2020)

Zgodnie z rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego Zarząd MTP podjął decyzję o przesunięciu terminu Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED na dni od 1 do 3 września 2020 roku.

Mamy nadzieję, że decyzja ta, choć niezwiązana bezpośrednio z zagrożeniem na imprezie targowej, spotka się z pełnym zrozumieniem i Państwa akceptacją. Jednocześnie jesteśmy przekonani, że przesunięcie organizacji targów SALMED na termin wrześniowy pozwoli lekarzom, dyrektorom szpitali oraz menadżerom ochrony zdrowia, a także pielęgniarkom, ratownikom i wszystkim profesjonalistom medycznym skoncentrować się w chwili obecnej na najważniejszych zadaniach koordynowanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz władze państwowe. Jednocześnie pragniemy zapewnić, że już rozpoczęliśmy intensywne prace nad tym, by targi w terminie wrześniowym spełniły jak najlepiej potrzeby oczekiwania profesjonalistów branży medycznej w Polsce.

Zarząd MTP".

Na razie nie ma oficjalnych informacji, by odwołane zostały inne wydarzenia zaplanowane w najbliższym czasie na MTP.

  • Aktualizacja
    wtorek, 3.03.2020 r., godz. 18.45
    Aktualizacja
    wtorek, 3.03.2020 r., godz. 18.45
    Właśnie pojawiła się informacja, ze na czerwiec przeniesione zostały targi Poznań Motor Show. Powodem również jest obawa przed koronawirusem.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro