Reklama
Reklama

Podpisano umowę z wykonawcą osiedla ZKZL przy ul. Opolskiej. Dwa bloki będą dedykowane seniorom

fot. ZKZL

Prace rozpoczęły się w tym tygodniu.

Generalnym wykonawcą osiedla jest firma Agrobex, z którą Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych właśnie podpisał umowę. W ramach pierwszego etapu inwestycji powstanie tu 287 mieszkań w pięciu budynkach. - Innowacyjnym rozwiązaniem będzie projekt dwóch pierwszych bloków, które będą dedykowane poznańskim seniorom. Znajdą się w nich windy oraz świetlica dla seniorów. Do świetlicy będzie można
wejść zarówno z zewnątrz budynku jak i z klatki schodowej. Dzięki temu prostemu ale funkcjonalnemu zabiegowi seniorzy będą mogli skorzystać ze świetlicy nie wychodząc z bloku -
wyjaśnia Łukasz Kubiak z ZKZL.

Planując inwestycję pomyślano również o osobach niepełnosprawnych. - W pierwszym etapie aż 38 mieszkań będzie przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami, a kolejne 40 będzie można dostosować do potrzeb takich osób. To blisko 30% całości mieszkań budowanych w pierwszym etapie - dodaje.

Pierwszy etap to powstanie pięciu budynków mieszkalnych - dwóch 5-kondygnacyjnych, dwóch 4-kondygnacyjnych oraz jednego 3-kondygnacyjnego. Mieszkania będą tu mieć od 31 do 66 metrów kwadratowych powierzchni i maksymalnie 3 pokoje. - Wokół bloków pojawią się drogi wewnętrzne, miejsca postojowe dla mieszkańców, chodniki, niezbędne oświetlenie oraz plac zabaw dla najmłodszych.

Pierwszy etap będzie kosztować około 62 mln złotych, z czego 22 mln pochodzą z dofinansowania. - Prace przy ulicy Opolskiej już się rozpoczęły i potrwają do 2022 roku - kończy Kubiak.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro