Reklama
Reklama

Oburzony pasażer żąda zakazu korzystania grup dzieci z komunikacji miejskiej. "Są gorsze niż zwierzęta w klatce"

fot. Jakub Walczak / archiwum

Nasz czytelnik jechał we wtorek autobusem ze szkolną wycieczką.

Paweł wsiadł do autobusu linii nr 167 przed 9.00 rano. W pojeździe znajdowała się grupa dzieci. - Wsiadłem na Kresowej, ale hałas był tak wielki, że wysiadłem na Bronisza. Nie dało się wytrzymać - pisze. - Domagam się całkowitego zakazu jazdy grup, w wieku od 8 do 15 lat, oni są gorsi niż zwierzęta w klatce - grzmi. - Jak za coś takiego mam płacić 150 zł od lipca to żądam kultury i spokoju. Będę pisał skargi za każdym razem, kiedy spotkam takowe dzikusy, bo dziećmi to ich nazwać nie można. Jeśli nauczycielki nie potrafią zapanować nad rozwydrzoną grupą i dodają swoje trzy grosze do hałasu, to proponuje ich ukarać mandatem lub jakąś grzywną, bo tego nie da się wytrzymać i przestało mnie to bawić - dodaje. - Jeśli chcą jeździć po mieście, to niech zamawiają wcześniej sobie jakiś autobus, a nie utrudniają życie normalnym ludziom. Oni są gorsi od meneli, kiboli i agresywnych pasażerów bo nikt o nich nie dyskutuje - kończy.

Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego przyznaje, że nie ma możliwości, by zabronić komuś korzystania z komunikacji miejskiej. - Dziś uczniowie szkół podstawowych mają bezpłatne przejazdy MPK w Poznaniu - tłumaczy. - Cały czas przypominamy o naszej akcji "Warto jeździć z kulturą", czyli o takim zachowaniu się w pojeździe, by nie przeszkadzać innym pasażerom. Dotyczy to wszystkich, bez wyjątku - dodaje

Agnieszka Smogulecka z MPK Poznań dodaje, że MPK podpisuje się pod akcją "Warto jeździć z kulturą" apelując do opiekunów wycieczek, by pilnowali swoich podopiecznych.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
19.87 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro